Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadett E - wskaznik paliwa

16 Mar 2005 20:56 1709 5
  • Poziom 19  
    Witam !!!
    Dziwne zachowanis wskanika paliwa raz pokazuje ile jest paliwa a raz nie ! Gdzie szukac pzryczyny ? w instalacji czy w baku sam nie wiem ?
  • Poziom 25  
    Najlepiej po kolei , łatwiej zacząc od instalacji tzn. odszukać kabelek od wskażnika (najlepiej przy złączu nad bakiem) potem można np. przez probówę 12V złączyć do masy i wskażnik ma iść na full, jeżeli pójdzie bez problemów , szukaj w baku.
  • Poziom 19  
    Zrobiłem najpierw z probówką , złączyłem stacyjke i zwarłem kabelek wchodzacy do baku , poczekałem i niepodniosła sie wskazówka !
    Mie wiem gdzie jeszcze szukac przyczyny ?
  • Poziom 25  
    To teraz kolej na licznik, trzeba go podnieść (wymontować)i ten sam kabelek przez probówkę do masy (warunek to prawidłowo odszukany kabelek i żarówka w probówce ok. 2W), jeżeli dalej kicha to wskażnik na wierzch (wczoraj miałem tak w astrze , był oderwany drót oporowy na jednym zgrzewie).
    Powodzenia.
  • Poziom 19  
    Wskaznik w liczniku był OK !
    Wiec jak byłem w kanale i zuwazyłem z boku baku idace dwa kabelki , jeden niebieski trzymał sie a drugi brazowy wisał . W sumie urwał sie bolec wychodzacy z baku dorobiłem blaszki kawałem i złaczyłem z wiszacym kabelkiem i zadzałał wskaznik !!!!