Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CURTIS 1401 (14") KONTRA PILOT UNIWERSALNY URC2

16 Mar 2005 20:59 3307 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam telewizor - jak w temacie. Niestety Upuściłam oryginalnego pilota i przestał działać.
    Jednak mam w posiadaniu uniwersalnego pilota o symbolu - jak w temacie i czytająć instrukcję nie doszukałam się kodów do tego telewizora. Nie ma nawet wymienionej nazwy Curtis (może i nic dziwnego - skoro tak).
    W związku z powyższym, czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć, czy są znane nieoficjalnie jakieś kody, żeby to zsynchronizować lub też, w ostateczności jaki pilot uniwersalny byłby w tej sytuacji najlepszy ???

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    chilly7
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Może lepiej naprawic oryginalny, ten zepsuty, prawdopodobnie po upadku uszkodzeniu uległ rezonator ceramiczny, koszt ok 1zł , lutownica i wymienić!
    Uniwersalne piloty są zawsze jakims kompromisem, i rzadko pasuja idealnie do danego typu. Mozna tez na allegro kupic pilot RC5 i tez bedzie działał.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Najlepszym wyjściem dla ciebie jest naprawa jak opisuje kolega.Wracając do pilotów uniwersalnych posiadają funkcję przeszukiwania bez kodów.Przeczytaj dokładnie instrukcję do pilota.
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Coś mi nie pasuje te oznaczenie pilota uniwersalnego URC2 - nie brakuje dalszych oznaczeń?
    Mam kilka pilorów z serii URC i żaden z nich nie ma oznaczenie jednocyfrowego (kto wie, może i taki jest?).
  • Poziom 2  
    Zgadza się. Symbol pilota nie pojawił się w całości. To URC22B.

Uporałam się już z kodem do pilota uniwersalnego. Jakoś sam znalazł swój kod.

Tylko oczywiście nie obsługuje najważniejszej dla mnie funkcji - wyłącznika czasowego :(

W każdym razie Dziekuję za radę. Pójdę do kogoś, kto mi to przylutuje, bo sama juz tego to sie nie podejmę...

Tylko powiedzcie mi proszę, czy żeby naprawić oryginalnego pilota wystarczy, że pójdę do naprawy z samym pilotem ???

Jestem kompletnym laikiem, ale chodzenie do naprawy zepsutego pilota z telewizorem wydaje mi się absurdalne :P

Ale to tylko tak tytułem upewnienia się.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Dzięki
    Tak, powinien wystarczyć sam pilot (bo do sprawdzania pilotów są testery - oczywiście nie w każdym przypadku, jednak w większości).
    Sądzę, że w twoim pilocie urwał się rezonator lub dioda nadawcza, naprawa nie powinna być droga.
  • Użytkownik usunął konto