Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LinkSys WAP54G - Brak możliwości zalogowania się po resecie.

Simon2000 08 Paź 2013 10:38 1191 2
  • #1 08 Paź 2013 10:38
    Simon2000
    Poziom 9  

Witam.
    Jak w temacie, chciałem ostatnio zrobić porządek z moją siecią wi-fi.
    Internet ciągnę od teścia, który ma router. Ponieważ sygnał z jego anteny jest u nas dość słaby, kupiłem AP i podłączyłem w naszym mieszkaniu. Pamiętam, że (to było jakieś 3 lata temu) miałem wtedy problem z włączeniem go do sieci, lecz nie mogę sobie przypomnieć co konkretnie było jego przyczyną.
    Wi-fi u nas ma taką samą nazwę jak ta u teścia, jednak u niego hasło jest pisane z małych liter, u mnie z dużej (chciałem sobie ułatwić, żeby nie musieć zapamiętywać kolejnego hasła). Od jakiegoś czasu sygnał u nas był słaby, na komórce sięgał jednej-góra dwóch kresek (AP w tym samym pokoju). Postanowiłem zrobić porządek i ustawić AP od nowa. Ponieważ nie pamiętałem hasła dostępowego - zresetowałem urządzenie i od tego momentu nie mogę się na nie wbić. Pinguję z kompa (adres IP ustawiłem na 192.168.1.100, AP ma 192.168.1.245), pakiety lecą <1ms. Wbijam się przez przeglądarkę i wyskakuje okienko logowania. Domyślny użytkownik i hasło: admin - nie działa. AP zresetowany poprzez naciśnięcie przycisku z tyłu przez 10s, świeci się pomarańczowe logo linksys (po poprawnej konfiguracji wcześniej logo miałem wygaszone). Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Jak można się dostać w tym przypadku do AP żeby go skonfigurować?
    Szukam od wczoraj i nie znalazłem rozwiązania.

Za wszelkie sugestie dziękuję.

EDIT
    Dodam, że AP działa na seryjnym sofcie, którego nie czułem potrzeby zmieniać.
    Teraz jednak zastanawiam się poważnie nad 1. aktualizacją 2. zmianą softu na DD-WRT (jak to zrobić?)

0 2
  • Pomocny post
    #2 08 Paź 2013 10:51
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

A nie powinno być przypadkiem: user - pusty i tylko hasło "admin"?

0
  • #3 08 Paź 2013 10:59
    Simon2000
    Poziom 9  

Rzeczywiście, zadziałało.
    Problem w tym, że wg instrukcji "The login screen will appear. Enter admin in the User Name field. The first time you open the Web-based Utility,
    use the default password, admin. (You can set a new password from the Administration - Management tab.) Then
    click the OK button.
    Ale na screenie w instrukcji jest widoczne tylko samo hasło :/

Dziękuję bardzo za pomoc :)

0