Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA HT-870 - Dźwięk z TV na kinie domowym (oraz z PS3).

Jalkosebre 08 Paź 2013 12:52 14970 17
  • #1 08 Paź 2013 12:52
    Jalkosebre
    Poziom 6  

Witam serdecznie!
    Szukałem rozwiązania tego problemu dla laika, ale niestety nie udało mi się go odnaleźć.
    Posiadam kino domowe Panasonic SA HT-870, które jest podłączone do TV. Chciałbym, aby dźwięk z telewizora był puszczany na wszystkich głośnikach. Kiedyś wszystko działało bez problemów, ale potem odłączyłem kino domowe i przewoziłem je w parę miejsc. Jak wróciło do domu, to już nie mogłem zrobić aby działało.
    Posiadam kabelek typu cinch o końcówkach żółtej i białej (z jednej i drugiej strony) oraz bodajże scart podłączony do AV.
    W jaki sposób to podłączyć aby działało? Czy może brakuje mi jakiegoś kabla...?

Z miejsca chciałbym też się zapytać, co zrobić aby po podłączeniu pod TV kablem HDMI PS3 dźwięk również był puszczany przez wszystkie głośniki.

Pozdrawiam i dziękuje za poświęcony czas :)

2 17
  • #2 08 Paź 2013 13:32
    elemen_th
    Poziom 29  

Włącz najpierw jakiś pro-logic albo inny tryb dźwięku, który spowoduje granie wszystkich głośników.

3
  • #3 08 Paź 2013 13:39
    anmedia
    Poziom 39  

Z telewiora laczysz do wejscia AUX IN w wiezy. W wiezy uruchamiasz jeden z systemow dolby surround, wtedy dzwiek bedzie uprzestrzenniony (bedac grac wszystkie glosniki)

Jalkosebre napisał:
    Z miejsca chciałbym też się zapytać, co zrobić aby po podłączeniu pod TV kablem HDMI PS3 dźwięk również był puszczany przez wszystkie głośniki.

Z TV na wyjscie analogowe raczej nie bedziesz mial takiej mozliwosci. Jedynie to bezposrednio za pomoca kabli chinch-chinch podlaczyc konsole z jendym z wejsc w kinie oznaczonym jako IN. Dzwieku - prawdziwego dzwieku 5 kanalowego nie uzyskasz, kino nie posiada wejsc cyfrowych. Jedyna mozliwosc po podlaczaniu chinchami jest taka sama jak w przypadku TV, wylacznie dolby prologic.

0
  • #4 08 Paź 2013 13:47
    Jalkosebre
    Poziom 6  

Panasonic SA HT-870 - Dźwięk z TV na kinie domowym (oraz z PS3). Panasonic SA HT-870 - Dźwięk z TV na kinie domowym (oraz z PS3).

Tak to u mnie wygląda. Oczywiście ten kabelek przełączyłem do AUX, ale nadal to nic nie daje. Czy musi to być cinch o kolorze czerwonym?

Dodam, że do TV podłączona jest cyfra i za jej pomocą oglądam telewizję.

Dzięki za zainteresowanie (nie znam się na tym kompletnie) :/

A i oczywiście na kinie ustawiłem opcję "TV".

0
  • #5 08 Paź 2013 13:51
    elemen_th
    Poziom 29  

Jalkosebre napisał:
    Czy musi to być cinch o kolorze czerwonym?
    Może być w kolorze tęczy, kabel to kabel.

Jalkosebre napisał:
    A i oczywiście na kinie ustawiłem opcję "TV".
    Zmieniałeś opcję dźwięku na przestrzenny jakiś?

2
  • #6 08 Paź 2013 13:51
    anmedia
    Poziom 39  

Jalkosebre napisał:
    Tak to u mnie wygląda. Oczywiście ten kabelek przełączyłem do AUX, ale nadal to nic nie daje. Czy musi to być cinch o kolorze czerwonym

Tak, bylo dobrze podlaczone. Takze moze byc podlaczone do AUX i VCR AUDIO IN. Kolory sa po to aby rozroznic kanal lewy od prawego. Zolty "zarezerwowany" jest dla video. Ale w tym przypadku jak najbardziej jest OK.

W tej chwili szukaj na pilocie ustawien Surround. Wlaczenie jakiego kolwiek z systemow, powinien uruchomic wszystkie glosniki. Napisz jakie systemy dzwieku posiada te kin domowe. Zrob zdjecie panela przedniego i pilota.
    PS
    Wlacz film na DVD i zobacz czy dzialaj wszystkie glosniki. Jesli jest jakis test w KD na sprawdzenie poprawnosci podlaczenia to mozesz rozniez za jego pomoca sprawdzic.

1
  • #7 08 Paź 2013 18:48
    Jalkosebre
    Poziom 6  

Sprawdziłem i głośniki działają zarówno przy dvd/cd jak i radio fm.
    Natomiast jak ustawiam TV to jest kompletna cisza.
    Sprawdziłem tak jak pisaliście i włączyłem zarówno na kinie domowym dolby surround jak i w telewizorze ustawiłem "surround" i nadal nic to nie dało :/ Panasonic SA HT-870 - Dźwięk z TV na kinie domowym (oraz z PS3). Panasonic SA HT-870 - Dźwięk z TV na kinie domowym (oraz z PS3).

Po lewej to pilot od kina domowego, po prawej od TV.
    Reasumując, mam kabelek o końcówkach żółty i biały wpięty w kino w AUX, natomiast w TV w variable audio out.

0
  • #8 08 Paź 2013 18:54
    anmedia
    Poziom 39  

Teraz mi sie przypomnialo, nie dawno byl podobny temat z kinem panasonica. Przeczytaj w indtrukcji czy wejscia IN przchodza przez procesor Surround. Bo o ile mi sie przypomina, z wejsc nie posiada surround.!!!!Ot taki model.

1
  • #9 08 Paź 2013 18:57
    Jalkosebre
    Poziom 6  

anmedia napisał:
    Teraz mi sie przypomnialo, nie dawno byl podobny temat z kinem panasonica. Przeczytaj w indtrukcji czy wejscia IN przchodza przez procesor Surround. Bo o ile mi sie przypomina, z wejsc nie posiada surround.!!!!Ot taki model.

Ale jeszcze parę miesięcy temu działało bez problemów...A na pewno dźwięk wydobywał się z 2 frontowych głośników + tego małego i subwoofera.

1
  • #10 08 Paź 2013 18:59
    anmedia
    Poziom 39  

Jalkosebre napisał:
    A na pewno dźwięk wydobywał się z 2 frontowych głośników + tego małego i subwoofera
    Z tych 2 powinien sie wydobywac na 100%. A teraz wogole sygnal wychodzi z TV do kina domowego?

0
  • #11 08 Paź 2013 19:16
    Jalkosebre
    Poziom 6  

anmedia napisał:
    Jalkosebre napisał:
    A na pewno dźwięk wydobywał się z 2 frontowych głośników + tego małego i subwoofera
    Z tych 2 powinien sie wydobywac na 100%. A teraz wogole sygnal wychodzi z TV do kina domowego?

Właśnie dźwięk wydobywa się wyłącznie z głośników telewizora. Zastanawiam się co się zmieniło od sytuacji sprzed tych paru miesięcy. I w sumie tylko dekoder cyfry wymieniłem na nowy model. I oglądam TV na kanale HDMI.
    Obraz też na ekranie się pojawia w momencie jak ustawię DVD/CD. Radio i oglądanie płyt działa super, ale jak chce TV obejrzeć na kinie domowym to dupa.

Wybacz, za chaotyczne odpowiedzi, naprawdę słabo na tym się znam.

0
  • #12 08 Paź 2013 22:29
    anmedia
    Poziom 39  

Zrob tak. Postaraj sie o jakiekolwiek urzadzenie ktore bedzie mialo WYJSCIE z oznaczeniem AUDIO OUT lub LINE OUT. Moze to byc CD, moze to by ten dekoder, nie ma znaczenia jakie, wazne zeby bylo sprawne i posiadalo wspomniane wyjscie.

Przyklad:

Teraz z tego wyjscia podlacz pod wejscie w kinie domowym VCR/AUDIO IN lub TV/AUDIO IN za pomoca chinchy moga byc te same, ale na wszelki wypadek dobrze by bylo gdybys mial inny komplet.

Teraz podlacz po podlaczeniu np do VCR/AUDIO IN z menu wybierz to wejscie i powinno byc slychac muzyke. Jesli bedzie slychac muzyke, wypnij z zewnetrznego urzadzenia chinche i wepnij do TV do wyjscia AUDIO OUT. Wtedy pzostanie Ci wylacznie ustawienia w TV. PS. Pamietaj jedno, dzwiek z tego wyjscia moze nie wychodzic przy kanalach HD (zalezy od modelu TV)

0
  • #13 09 Paź 2013 10:19
    Jalkosebre
    Poziom 6  

Zrobiłem tak jak piszesz i wpiąłem kabel z jednej strony do dekodera, a z drugiej do kina domowego audio in i udało się, dźwięk poszedł na głośnikach. Niestety, zrobiłem też, jak dalej piszesz i wypiąłem z dekodera kable i wpiąłem do TV do variable audio out i dźwięku nadal nie ma.

Zastanawiam się teraz nad pewną rzeczą, jeszcze rok temu do tego TV i kina było podłączone PS3 i jakimś cudem udawało mi się puszczać muzykę w frontowych głośnikach (i sub). PS3 łączy się za pomocą HDMI z TV i tak przesyła obraz i dźwięk. Tylko jak zrobić aby nieszczęsny telewizor puszczał dalej ten sygnał do kina domowego :(

W ogóle to dzięki za pomoc, że poświęcasz swój czas :)

PS. Może jeszcze dodam, kino domowe można przełączać w następujące tryby "TV, VCR, AUX, DVD/CD, FM". Próbowałem na TV i AUX i niestety nic się nie dzieje..

Chciałem sprawdzić laptopa i podłączyć go do kina domowego, ale mój kabel jest za gruby i nie pasuje.....wysuwa się.

0
  • #14 09 Paź 2013 10:24
    grubs
    Poziom 32  

Napisz jaki masz model TV
    Może po przejściu na dekoder z HDMI tv nie wystawia audio na wyjściu analogowym tylko cyfrowym o ile takie masz.

0
  • #15 09 Paź 2013 10:33
    Jalkosebre
    Poziom 6  

grubs napisał:
    Napisz jaki masz model TV
    Może po przejściu na dekoder z HDMI tv nie wystawia audio na wyjściu analogowym tylko cyfrowym o ile takie masz.

To jest LG 42.
    Dokładny model to LG42PC1R (spisałem z tyłu).

Może i masz rację, ale wtedy PS3 też nie powinno mi puszczać dźwięku, a kiedyś na pewno działało.

2
  • #16 09 Paź 2013 10:58
    grubs
    Poziom 32  

Kolego musisz jeszcze wyłączyć wewnętrzne głośniki w opcjach telewizora żeby wyjście zewnętrzne podawało głos. Menu -> dzwięk -> Tv głośniki -> wył.

0
  • #17 09 Paź 2013 11:38
    Jalkosebre
    Poziom 6  

Niestety, ale wyłączenie głośników w telewizorze nic nie daje.

Reasumując to co udało się ustalić. Przy podłączeniu kabelkiem żółty/biały dekodera z kinem domowym - dźwięk występuje na frontowych głośnikach od kina domowego - czyli jest OK.

Prosiłbym teraz bardziej o pomoc, jak zacząć czarować, aby po podłączeniu PS3 za pomocą HDMI do TV, udało mi się puścić dźwięk na tych frontowych głośnikach :)
    Co i gdzie wpiąć, skoro dotychczasowe próby spaliły na panewkach.

0
  • #18 09 Paź 2013 12:43
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie wiem, w jaki sposób miałeś dźwięk z PS3 uprzednio, ale w obecnej konfiguracji, nie będzie to możliwe. Z prostej zasady, wspomnianej uprzednio, że dźwięk cyfrowy, a właściwie jego analogowa wersja nie jest podawana na wyjście analogowe telewizora. Czego zresztą doświadczyłeś przy podłączeniu dekodera - jak doczytałem się sygnał fonii z dekodera jest wpięty bezpośrednio do kina.

Tą samą zasadę musisz zastosować przy PS3. Potrzebujesz do tego kabelek - na popularnym portalu aukcyjnym kosztuje on 5,55 zł, co nie wydaje się ceną wygórowaną.

Kabelek jak powyżej.

Jak już będziesz go miał, to podłączysz np. pod gniazdo AUX i przy korzystaniu z PS3 kino domowe będziesz ustawiał na AUX. Do kina podłączasz tylko biały i czerwony wtyk.

1