Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie wybrać nowy telefon służbowy

08 Paź 2013 15:08 1518 2
  • Poziom 1  
    Witam

Będziemy wymieniać telefony w firmie i wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie to Orange. Mam do wyboru następujące telefony:

Iphone 4 8GB – Za: to IPhone, przeciw tylko 8 GB i nie da się tego rozszerzyć kartą. To najstarszy model w zestawieniu. Do tego dość hermetyczny system i brak radia.
    Samsung Galaxy S advance – za: to Galaxy S, ale na starym systemie (2.3). Dość dobra bateria, dużo aplikacji
    Nokia Lumia 720 – słyszałem dużo dobrego o Windows Phone i mają darmowe mapy, ale maja jeszcze bardzo mało dostępnych aplikacji w sklepie. Jest jednak najnowszym telefonem w zestawieniu i ma duży wyświetlacz, minus za brak radia
    Sony Xperia T – Android, największy ekran, najmocniejszy procesor, najlepszy aparat, minus za małą ilość odtwarzanych formatów video i przy takim ekranie bateria będzie starczało na krótko
    Generalnie najwięcej to na telefonie piszę smsy i ostatnio coraz częściej korzystam na nim z poczty. Nie mogę powiedzieć, że duży dzwonię - jakieś 10-15 rozmów dziennie po 5-6 minut. Dodatkowo często korzystam z przeglądarki, a mój syn lubi na telefonie grać. Ważna jest dla mnie dostępna pamięć, ponieważ często słucham muzyki i nie kasuje zdjęć. Obecny telefon (Nokia N8) służy mi też często za nawigację (mapy też zajmują sporo miejsca). Nie wiem jakie nawigacje dostępne są na IOS i na Androida oraz ile kosztują.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 39  
    Spell napisał:
    Samsung Galaxy S advance – za: to Galaxy S, ale na starym systemie (2.3). Dość dobra bateria, dużo aplikacji
    Już od dawna jest dostępna aktualizacja do 4.1.2. Jednak trzeba przyznać, że system 2.3 jest ciut stabilniejszy. Tylko z lenistwa nie zrobiłem jeszcze "downgrade".
    To co dobija ten telefon to moim zdaniem mała pamięć RAM (512MB).
    Z drugiej strony... nie wiem czy dopiero Android 4.xxx nie wykorzystuje obydwu rdzeni, ale wydaje mi się, że na Gingerbread (2.3) chodziło to płynniej.
  • Poziom 39  
    4 to bardzo stary Ip i nie warto się w to pchać, S Advance tez jest już stary i na dodatek to Samsung, parametry za słabe by ciagnąc płynnie Androida.
    L720 posiada radio, a w sklepie jest już duzo aplikacji, aparat jest bardzo dobry nawet lepszy niż w tej T, wady to 512MB czyli nie każda gra 3D da sie zainstalować. Xperia T ma ten sam procesor, jednak lepszy układ graficzny, za to posiada słaby wyświetlacz(TFT) i Androida który będzie chodził dużo wolniej niż WP8 czy IOS.