Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pozyskanie skanera galvo z projektora

08 Paź 2013 15:47 2310 2
 • Poziom 15  
  Witam,
  Czy galva z projektora występującego na aukcjach jako "flash laser violet + red 300mW" dadzą radę z animacjami, tekstem itp. przy dorobieniu sterowania przez popelscan? Na kilku filmach na youtube widać, że animację jeszcze jakoś wychodzą, ale linie proste, koła, kwadraty oraz figury geometryczne wychodzą dość krzywo. W opisach tego projektora jest informacja, że skanery osiągają 15kpps. Czy ktoś ma może taki laser i może powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Słaba jakość jest spowodowana sterownikiem, czy też może te galva są średniej jakości?

  Znalezione filmy z działania tego projektora:
  http://www.youtube.com/watch?v=MCHcj1cIciw
  http://www.youtube.com/watch?v=6FIsnPhtJdw
  http://www.youtube.com/watch?v=Zxguevf_PD0

  W tym temacie jest zdjęcie wnętrza tego projektora:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2529981.html

  Czy może lepszym rozwiązaniem będzie kupienie tanich galv na ebay (np. te za $89.99)?

  Pozdrawiam,
  hv222
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Lepszym rozwiązaniem będzie zakup jakiegokolwiek zestawu chińskich galvanometrów, jeżeli idziesz w prędkości 10-15kpps. Subiektywnie uważam, że na nich można realizować bardzo proste beamshow. 20-30kpps - można przyzwoicie realizować ciekawsze i dobre beamshow.

  Animacje z płynością 15fps dadzą Ci galva 40kpps. Profesjonalne rozwiązania oparte są o skanery 50-60kpps - ale tu ceny zaczynają się od 1,5k ojro.

  Sam używam ThorLabsów i CambridgeTechnology - płyność animacji na poziomie 30fps jest bezproblemowa. Cena za to jest problemowa.
  Chińczyki 40kpps dawały ładnie radę z zaawansowanymi showami Pangolina czy Medialasu, jednak należy zadbać o dobrą jakość zasilania opampów (należy nawet dodać filtrację, bo galva lubią 'pływać') i wyregulować na nowo galva przy patternie ILDY, ponieważ chinole robią to bardziej na oko, niż zgodnie z tym co ma dać regulacja pod ildę.