Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 SLIM - Podłączenie pod stary telewizor

zdunek123 08 Paź 2013 19:02 3609 3
  • #1 08 Paź 2013 19:02
    zdunek123
    Poziom 16  

Witam, jestem posiadaczem PS3 SLIM, i niestety nie mam gdzie go podczepić.
    Mam w domu stary telewizor (tzw. pudło) który działa bez problemowo.
    Był on używany do oglądania jedynie telewizji, a podczepiało się tymi dwoma kabelkami: Czerwony i Biały.(to była jedyna możliwość) W ps3 jest opcja podłączenia na podobne wejście jak HDMI takie troszeczkę szersze i wychodzą 3 kable, domyślnie podczepiłem je pod mój stary telewizor ale nie przyniosło to rezultatów. Telewizor wogóle nie czytał PS3 (niebieski ekran na AV).
    Czy jest jakaś złaczka, przepinka czy coś abym mógł używać swojej ps3 na starym TV ?

0 3
  • #2 08 Paź 2013 19:48
    lord232!
    Poziom 27  

Powinien działać, chyba że masz przewód uszkodzony. Lub coś zle podłączasz.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Paź 2013 00:13
    Spox_2
    Poziom 16  

W przypadku starszych TV zachodzi potrzeba użycia kabla standardowego "Composite", czyli z 3 wtykami chinch (żółty - obraz, czerwony i bialy - dźwięk w stereo).

Podpinasz odpowiednio kable do TV oraz ustawiasz go na kanał 0, ewentualnie AV.

Następny krok to reset ustawień konsoli PS3, jak to zrobić ?

Uruchamiasz Konsole przyciskiem Power i trzymasz go tak długo aż usłyszysz jeden krótki sygnał dźwiękowy ("pikniecie :)" ).
    Powinien sie pojawić obraz.

Jeżeli go zabraknie to zle jest podłączona konsola do TV (np. Odwrotnie kable )

0
  • #4 10 Paź 2013 15:35
    zdunek123
    Poziom 16  

Zrobiłem jak kazałeś, coś tam pokręciłem bo nie dokłądnie działało jak mi powiedziałeś ale dzięki wielkieeeee , już działa. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

1