Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corsair h100i lub h110 czy noctua nh-d14

est_ars 08 Oct 2013 21:12 1041 0
    est_ars
    Level 18  
    W przypadku h100i obawiam się o awaryjność a w przypadku nh-d14 o wielkość i ciężar.

W skrócie: chciałbym móc od czasu do czasu przenieść komputer bez konieczności odkręcania radiatora lub strachu przed oberwaniem radiatora uszkodzeniem płyty głównej. A patrząc z drugiej strony przed rozszczelnieniem zestawu do kompaktowego chłodzenia i zalaniem sprzętu.

H100i powinien być trochę wydajniejszy, gdy temperatura w budzie wzrośnie, ponieważ jego wiatraki zasysają powietrze z zewnątrz (o ile tak się je zamontuje). Planuję zamontować to w obudowie Cooler Master Cosmos II, którą niedługo kupię (ewentualnie w swojej dotychczas używanej CM Cosmos S), zatem z wolną przestrzenią nie powinno być problemu. Co do ciszy to jest dla mnie bez znaczenia, noctua oczywiście jest cicha ale h100i w idle można wyciszyć zmniejszając szybkość wentylatorów a w stresie nie zwracam uwagi na hałas, ponieważ najczęściej gram na słuchawkach (zresztą karta graficzna robi najwięcej szumu).

Najmniej informacji posiadam o H110, zatem kilka dodatkowych pytania:
    1) Czy H110 będzie lepszym rozwiązaniem od H100i, biorąc pod uwagę uzyskane temperatury, niezawodność zastosowanych komponentów (przede wszystkim elektroniki, możliwości konfiguracji pracy zestawu w dołączonym oprogramowaniu etc.?
    2) Czy wejdzie bez problemu do obudowy Cooler Master Cosmos II, gdy standardowo będę chciał podwiesić chłodnicę u góry wewnątrz obudowy?
    3) Który zestaw miał swoją premierę później h100i czy h110, który jest nowszy?

O ile to możliwe chciałbym kupić coś z czym będę miał spokój na najbliższe kilka lat. Oo czasu do czasu wyczyszczę z kurzu i tyle, bez żadnych skomplikowanych operacji związanych z odpowietrzaniem, czy jakimkolwiek uszkodzeniem sprzętu.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeśli wybiorę h110 to czy warto zdecydować się od razu na dokupienie dwóch wentylatorów Noctua NF-A14 FLX http://www.komputronik.pl/product/191418/Sprz...y/Noctua_NF_A14_FLX_140mm_SSO2_AAO_Frame.html. To drogi sprzęt, który poważnie podniósłby koszt zestawu, mam więc nadzieję, że te wiatraki dołączone w zestawie do h110 są ok.

Dodano po 14 [minuty]:

Jakiś czas temu pytałem znajomego, czy h110 wejdzie do obudowy CM Cosmos S i otrzymałem negatywną odpowiedź. Z tego filmiku wynika, że wchodzi do CM Cosmos 1000.
    http://www.youtube.com/watch?v=qrow4fxd_EU
    Czy mój znajomy się mylił, czy może obie obudowy (Cosmos 1000 i Cosmos S) różnią się na tyle, by w jednej dało się zamontować h110 a w drugiej już nie. Oglądając film nie dostrzegam tego rodzaju różnicy.