Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa do W.STX.10.2.150.8.F.S.MC.

michal_lyse 08 Paź 2013 20:49 1947 7
  • #1 08 Paź 2013 20:49
    michal_lyse
    Poziom 9  

Witam, mam zamiar zakupić subwooferek o nazwie W.STX.10.2.150.8.F.S.MC. Zalecane jest aby siedział on w obudowie zamkniętej, ale nie odpowiada mi ten typ obudowy gdyż dla mnie głośniki w tych obudowach grają za cicho, szczególnie jeśli chcę go mieć w pokoju o wymiarach 3x5m. Chciałbym aby siedział on w obudowie bass-reflex, lecz nie mogę wyliczyć do niego obudowy w programie WinISD, wychodzą mi jakieś kosmiczne cyfry, czy to dlatego że jest on przystosowany tylko i wyłącznie do obudowy zamkniętej ?. Czy można byłoby go umieścić w obudowie bandpass i jaki mniej więcej musiałby być litraż komór ?

Pozdrawiam.

0 7
  • #2 15 Paź 2013 20:24
    michal_lyse
    Poziom 9  

Jeśli nikt nie może mi pomóc doborze obudowy dla tego przetwornika, to czy mógłby ktoś może pomóc w wybraniu optymalnej obudowy dla 2xWM.STX.8.1.80.4.F.S.MC w jednej obudowie ?

0
  • #3 16 Paź 2013 14:53
    Eminence
    Poziom 17  

To zalezy od parametrow glosnika, a nie od widzimisiow stolarza w czym siedzi glosnik :P

Dlaczego akurat taki wybor glosnikow ?
    Jaki masz wzmacniacz ?
    Co z filtrem ? Sam masz zamiar go skonstrulowac czy puscic pelne pasmo ( ZDECYDOWANIE odradzam )

0
  • #4 16 Paź 2013 15:05
    michal_lyse
    Poziom 9  

Wiem, że zależy od parametrów, ale w obydwóch symulacje w programie wychodzą kosmiczne jeśli chodzi o obudowy bass reflex.. W obudowie zamkniętej będą grać ciszej, dlatego chciałem bass reflex. Zdecydowałem się, na te głośniki, ponieważ są nie dużej mocy i można je zasilić mniejszymi wzmacniaczami(w przypadku tego drugiego można nawet podłączyć do radia samochodowego gdyż impendacja wynosi 4ohm). Jeśli filtr byłby potrzebny to dokupiłbym go, bo aż tak obszernej wiedzy nie mam żeby zbudować :D

0
  • #5 17 Paź 2013 09:13
    Arkadyo
    Poziom 29  

Optymalne obudowy masz podane przez stxa - dla pierwszego 45l closed dla drugiego 25 closed (dla dwóch będzie 50). Jak nie chcesz closed tylko br to poszukaj innych przetworników. Poszukaj również jakiegoś panelu bo jak Ci się wydaje, że subwoofer to tylko buda i głośnik to jesteś daleko od celu.
    Poza tym dam Ci pewną radę, która zaoszczędzi Ci kasy i rozczarowań - poczytaj zanim się weźmiesz za jakąkolwiek konstrukcję. Sporo poczytaj. Narazie nie potrafisz rzeczy najprostszej w całym audio czyli przesymulować w Winisd przetwornik i dostrzec to co ten program zupełnie dobrze pokazuje.

0
  • #6 17 Paź 2013 10:14
    Eminence
    Poziom 17  

Wychodza kosmiczne w BR'ze bo to sa glosniki pod obudowy zamkniete. Nie mozesz wsadzic nogi nr 48 w but nr 37 bo sie poprostu NIE DA. JEZELI chcemy oczywiscie zachowac podstawowy komfort stopy ( w tym przypadku dzwiek ktory wydobedzie sie z naszego przetwornika )

Sprobuj poczytac na ten temat i stworzyc juz obliczona,sprawdzona konstrukcje na glosnikach od STX'a a napewno nie bedziesz zawiedziony jezeli wlozysz w to choc troche serca :>

0
  • #7 17 Paź 2013 17:06
    michal_lyse
    Poziom 9  

Wiem, że mam podane przez producenta, że powinien grać w skrzyni zamkniętej, ale czasem bywa tak, że głośnik zachowuje się lepiej np w obudowie bass reflex lub innej, zresztą nie podoba mi się granie głośnika w obudowie zamkniętej, tym bardziej jeśli miałaby ona grać w domu. Jeśli chciałbym zrobić obudowę zamkniętą to nie pytał bym tutaj teraz o obudowę bass reflex czy bandpass, jestem tylko ciekaw czy jest taka możliwość i chciałem zobaczyć jakie są wasze opinie na ten temat, czy coś takiego jest możliwego. Jako, że się nie znam w takim stopniu jak większość niektórych użytkowników właśnie dlatego tutaj napisałem. No ale dziękuję za wasze odpowiedzi, jak się nie da to się nie da, będę szukał czegoś innego ;)

0
  • #8 18 Paź 2013 12:28
    Eminence
    Poziom 17  

Wystarczy zmienic przetwornik i to bedzie mozliwe..

Powiedz jaki masz budzet na to przedsiemwziecie ?

0