Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mysql i Aactive Directory - Uwierzytelnienie w MySQL przez Active Directory

08 Paź 2013 21:07 1572 4
  • Poziom 14  
    Witam!

Mam Windows Server 2003 na którym mam postawiony pakiet XAPMPP (dokładnie Apache i MySql). Użytkownicy logują się normalnie na komputery przez konta domenowe. Każdy z nich powinien mieć swoją bazę danych do użytku przez tworzone przez siebie skrypty w PHP. Tu pojawia się moje pytanie: czy da się zrobić coś takiego, żeby każdy z tych użytkowników miał taki sam login i hasło do bazy danych jak do konta w Active Directory (oczywiście bez ręcznego zakładania takowych kont na serwerze MySQL). Chodzi mi o to, że tych użytkowników jest dużo więc nie chcę zakładać tych kont ręcznie (bo dla 200 użytkowników to trochę zejdzie) a poza tym jeżeli ktoś zmieni sobie hasło do konta w Active Directory to chciałbym, żeby zmieniło się również hasło do konta na serwerze baz danych. Ogólnie chodzi mi więc o integrację uwierzytelnienia MySQL i Windows.
    Zastanawiałem się również nad wykorzystaniem Microsoft SQL Server tylko czy wtedy od strony skryptu PHP całe łączenie się z bazą i zapytania wyglądają identycznie jak w przypadku MySQL (chodzi mi oto żeby użytkownicy czuli się jakby łączyli się ze zwykłym MyQSL)?
    Bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu proszę więc bardzo o pomoc i

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Ok, widziałem to, tylko nie mam pojęcia skąd ściągnąć ten plugin i jak go dokładnie zainstalować i skonfigurować (niestety kiepsko u mnie z angielskim a z tłumaczenia translatora często nie można zbyt wiele wywnioskować). Czy mógłbyś mi więc co nieco przybliżyć (chociaż by tak ogólnie) co mam z tym zrobić, albo podać jakiś link do polskiej strony z opisem jak to zrobić?
  • Poziom 34  
    Dawno nie konfigurowałem mySQL-a więc raczej nie pomogę w tym zakresie, poszukaj polskojęzycznych forów na temat tej bazy lub tworzenia webaplikacji.
  • Poziom 14  
    Niestety nie poradziłem sobie z integracją uwierzytelnienia dla MySQL. Ostatecznie stworzyłem w PHP taki mini panel do zarządzania bazami danych, a logowanie do tego panelu jest sprzężone z bazą ActiveDirectory (przy pomocy LDAP).