Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Prosty program do szeregowania zbioru danych

Kitty113 08 Paź 2013 23:11 1128 2
  • #1 08 Paź 2013 23:11
    Kitty113
    Poziom 2  

Witam,
    potrzebuję makra pozwalającego uszeregować zbiór danych w kolumny i wiersze. Załączam plik w którym przedstawiam o co mi chodzi. W arkuszu DANE są informacje jakie chce zamieć na tzw. baze nieruchomości. Tekst XYZ oznacza koniec danej pozycji dotyczącej sprzedaży danej nieruchomości. Jako POWIERZCHNIA należy rozumieć tu sumę wszystkich powierzchni wymienionych w dziale DZIAŁKA, natomiast w przypadku NIERUCHOMOŚCI LOKALOWEJ powierzchnią jest POWIERZCHNIA UŻYTKOWA.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, próbowałam coś napisać, jednakże pozapominałam już wszystko :( Bardzo proszę o pomoc, ułatwiłoby mi to bardzo pracę

0 2
  • #2 09 Paź 2013 09:55
    marcinj12
    Poziom 40  

Dane, które posiadasz, na pierwszy rzut oka wydają się niezestandaryzowane - skąd je bierzesz?? O ile takie pola jak "Dokument" czy "Forma obrotu" można w miarę łatwo skopiować zwykłą pętlą FOR, to już np. pole "Nieruchomość" w wierszu 10 jest w jednej linijce, ale już w 37-38 w dwóch...
    Dlaczego też np. w wierszach 1-28 sekcja BUDYNKI występuje tylko raz, w 28-49 - brak sekcji BUDYNKI, a w 50-112 występują one kilka razy?? Jak z tym chcesz się uporać?

0
  • #3 09 Paź 2013 10:45
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Gdyby nie uwagi wyżej, przy wykorzystaniu kilku kolumn pomocniczych, dało by się bez VBA. Część danych "wchodzi" bez problemu po indeksie, ale co dalej?

VBA - Prosty program do szeregowania zbioru danych

0