Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Netia PLayer w komputerze

09 Paź 2013 00:18 16401 11
  • Poziom 16  
    Telewizja internetowa w komputerze zamiast w odbiorniku telewizyjnym

Standard IPTV (Internet Protocol Television) umożliwia przesyłanie sygnału telewizyjnego poprzez internet bezpośrednio do domu odbiorcy. Do oglądania audycji telewizyjnych pozyskiwanych w ten sposób wymagana jest przystawka w postaci zewnętrznego dekodera dostarczonego przez operatora. W Polsce jest kilku operatorów oferujących takie usługi. Choć mowa o telewizji internetowej, właściwie nie przywiduje się jej odbioru bezpośrednio w komputerze stacjonarnym ani w laptopie. Mimo to, możesz uzyskać ten efekt za pomocą pewnej sztuczki. Warunkiem jest, rzecz jasna, ważny abonament u jednego z operatorów i odbieranie sygnałów IPTV. W przeciwnym razie nie będziesz otrzymywać pakietów danych z audycjami telewizyjnymi. Jednak przy odbiorze sygnału za pomocą komputera przystawka dekodera okazuje się zbyteczna.

Jak to zrobić. Przede wszystkim nie obejdziesz się bez odpowiedniego oprogramowania do odtwarzania sygnału IPTV. Nadaje się do tego celu bezpłatne narzędzie VLC Media Player. Oprócz tego potrzebna jest lista adresów IP, które posłużą software’owemu odtwarzaczowi do odbierania sygnału telewizyjnego. Sprawdź, czy adresy te są podane w dokumentacji otrzymanej od operatora IPTV lub widnieją na jego stronach internetowych. W przeciwnym razie skontaktuj się z nim. Następnie uruchom VLC Media Player i wskaż menu Plik | Otwórz strumień w sieci. Alternatywnie możesz nacisnąć klawisze [Ctrl N]. Teraz wpisz ustalony uprzednio adres w polu Podaj adres URL sieci. Poprzedź go ciągiem znaków rtp://@. Przykładowy wpis może mieć następującą postać: rtp://@239.35.10.4:1000.

Znacznie wygodniej przywołuje się poszczególne programy telewizyjne za pomocą list kanałów, które wyszczególniają wszystkie odbierane programy TV. W internecie są dostępne takie listy dostosowane do oferty zagranicznych operatorów. Niestety, nie ma (przynajmniej na razie) takich spisów dotyczących polskich dostawców IPTV. Chodzi o pliki w formacie .pls lub .m3u, które są obsługiwane przez odtwarzacz VLC Media Player. Mając do dyspozycji taki plik, wystarczy wczytać go poleceniem Plik | Otwórz plik. Aby przeskakiwać pomiędzy poszczególnymi kanałami telewizyjnymi, trzeba przywołać menu Widok | Lista odtwarzania (lub użyć skrótu klawiaturowego [Ctrl L]) i wskazać żądany program TV.

Jestem abonamentem neti i mam pytanie czy zna może ktoś adres IP z którego korzysta Netia player ponieważ chciałbym mieć jednocześnie TV w komputerze i z dekoder...???????
  • Poziom 1  
    Udało się? Oglądasz netie player na komputerze ?
  • Poziom 16  
    Niestety nie, nie znam adresu który powinienem wpisać w program VCL w obsłudze Neti konsultanci nie wiedzą o co chodzi..
  • Poziom 26  
    Witam
    Panowie po co ta kombinacja :) ,nie słyszeliście o czymś takim jak XBMC ? To daje większe możliwości na kompie niż Netiaplayer . Świetny gadżet ,wiele pluginów i playerów .
    TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze
    TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze TV Netia PLayer w komputerze

Dzisiaj dodałem parę nowych wtyczek :D :D

Super sprawa
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Za mało szczegółów na temat XBMC, nie mam zamiaru płacić drugiego abonamentu skoro płacę za netie.
  • Poziom 26  
    veder1 napisał:
    Za mało szczegółów na temat XBMC, nie mam zamiaru płacić drugiego abonamentu skoro płacę za netie.

Witam
    Przecież za to się nie płaci :D, instalujesz program na kompa i tyle . Są co niektóre serwisy w opcji premium ale nikt Ciebie nie zmusza do ich wykupowania.Masa działa za free :D
    Cóż takiego masz w Netii :?: HBoGo który jest opcją dodatkową :?: :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    A tak z ciekawości spytam czy poprzez połaczenie internetowe ten player działa?
  • Poziom 26  
    CHACA napisał:
    A tak z ciekawości spytam czy poprzez połaczenie internetowe ten player działa?

Witam.
    Ten player działa tylko przez internet. :D Nie wymaga żadnych innych podłączeń :D :D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    XBMC - to kombajn. Poza transmisją TV ze świata i streamem muzyki i radia, można korzystać z własnych multimediów domowej sieci. W jednym miejscu możesz wyświetlać zdjęcia, filmy z każdego urządzenia podłączonego do domowej sieci. Jak to podłączysz do TV np. poprzesz Android TV Box to masz centrum multimedialne w domu, bez ograniczeń:)
    XBMC - to taki linuksowy odpowiednik X-BOX Player.
  • Poziom 10  
    Odświeżam temat bo pytanie mam takie samo a po co zaśmiecać forum.
    Jest może juz jakiś sposób aby przechwycić telewizję Netii na komputer? Ojciec ma co prawda NC+ z nieoryginalnym dekoderem i jest w wstanie oglądać z poziomu PC poprzez Dreamsteam E2 i zastanawiam się czy jest równie łatwy sposób na Netie?
  • Poziom 8  
    Przepraszam że tak się wtrącam do tematu, ale może jest sposób by przechwycić adres IPTV albo paczki RTP poprzez wireshark bo jeżeli tak to chciałbym wiedzieć jak ponieważ mam problem ze znalezieniem adresu z którego Netia Player przechwyca kanały.
  • Poziom 9  
    XBMC (obecnie Kodi) to strata czasu. Może to i kombajn, ale 90% kanałów (przynajmniej polskich) nie działa