Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka na prezent do 1000zl

Nocu 09 Oct 2013 01:15 1407 1
    Nocu
    Level 2  
    Witam.
    Potrzebuje porady w temacie doboru spawarki dla zawodowego spawacza jednak do użytku domowego.
    Spędziłem już dwie noce na czytaniu forum jednak postanowiłem napisać mam nadzieje że pomożecie.
    Zazwyczaj spawał na pożyczonych transformatorach i wiem że jest z nimi wiele problemu. Wiec na pewno chciałbym żeby był to inwertor. Sprzęt będzie z reguły używany na działce przy niewielkich pracach. Ojciec(bo dla niego będzie to prezent) obrabia głównie stal.
    Budżet jaki mam do dyspozycji to maks 1000zł (górna granica)
    Najpierw zainteresowałem się Inwektorem i tutaj wybór padł na
    DEDRE Desi 201- z uwagi na dużą ilość pozytywnych opini.
    Jednak nie ukrywam że po głębszej analizie stwierdziłem że jeżeli jest możliwość zakupu migomatu do 1000zł to znalazłem coś takiego jak
    Magnum MIG 180 MMA Półautomat spawalniczy MIG/MAG inwertorowy 170A/25%.
    Ew. jeśli ktoś będzie miał jakieś sugestie to bardzo chętnie wezmę pod uwagę każą opcję.
    Dzięki z góry
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    prezesAdammm
    Level 13  
    Jeśli bym miał wybrać przy takiej kwocie to spawarkę Inwerter MMA (elektroda otulona) + TIG zajarzenie HF - przez jonizator owszem jest to większość na rynku ale są również odpalane przez potarcie (lift) zdecydowanie mniej wygodne.

Moim zdaniem tego typu sprzęt może być mniej awaryjny niż taki niby półautomat spawalniczy, ale to nie jest regułą... jeden sprzęcik będzie chodził latami drugi ze sklepu nawet nie odpali...