Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer, labtec, pulse 285 - buczenie subwoofera

09 Paź 2013 06:57 3006 10
  • Poziom 7  
    Witam

Kupilem uzywany subwoofer Labtec, model Pulse 285. Podlaczylem go do komputera, po wlaczeniu w komputerze muzyki, w subwooferze slysze tylko buczenie. Nastepnie do subwoofera podlaczylem 2 sateliy (Labtec Spin 95). Subwoofer nadal szumi, w satelitach slychac cicho muzyke. Podlaczylem na odwrot, tzn satelity do komputera, subwoofer do satelit - subwoofer nadal buczy.
    Satelity sa marki Labtec, ale sa to jakies stare (lecz sprawne) glosniki, ktore nie byly kupione razem z subwooferem.

Pytania:
    1. Czy ja podlaczam cos zle, ze subwoofer buczy, czy tez sprzedawca sprzedal mi uszkodzony towar?
    2. Sprzedawca twierdzi ze problem moze wynikac z tego iz satelity sa od innego modelu. Czy to prawda, ze do subwoofera sa przypisane satelity?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czy aby na pewno odpowiednio wpięte są głośniki do karty dźwiękowej ?
  • Poziom 17  
    Jaką masz kartę dźwiękową?
    Z ustalonymi gniazdami na stałe , czy taką która pyta co podłączyłeś?
    Jak podłączyłeś satelity pod komputer i subwoofer pod te satelity to ja kompletnie nie wiem.
    Może sprawdź podłączając pod subwoofer walkmana albo inny sprzęt z którego wiemy ,że jest przesyłany dźwięk.
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Czy aby na pewno odpowiednio wpięte są głośniki do karty dźwiękowej ?

Mam wpiete tak jak inne glosniki, które działają.

Cytat:
    Jaką masz kartę dźwiękową?

Karta dźwiękowa to pewnie jakaś zintegrowana. Windows pisze o niej "SoundMAX Integrated Digital HD Audio". W laptopie są 2 okrągłe dziurki: na mikrofon oraz na słuchawki. Subwoofer lub głośniki (satelity) podłączam właśnie pod tądziurkę dla słuchawek. Komputer nie pyta się co podłączyłem.

Chciałbym wiedzieć czy wina leży po mojej stronie (złe podłączenie, satelity nie pasują do tego subwoofera - jest to możliwe?), czy też sprzedawca mi przesłał niesprawny towar. Słuchawki, głośniki po prostu podłączam i działają. Oczekiwałem, że subwoofer podłączę i będzie działał.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Cytat:
    A impedancje wyjscia wzmacniacza?

Niestety nie posiadam ani wiedzy ani sprzętu aby to sprawdzić.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Czy masz pilota jak na zdjeciu powyzej?

Tak, mam pilota takiego jak na zdjęciu. Pilot wygląda na sprawny, tzn. jak nacisnę na nim przycisk power to zapala się na nim dioda na zielono. Pokrętłem na pilocie mogę także zmienić szumy w subwooferze na głośniejsze.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Możesz zrobić zdjęcie gdzie masz podłączony subwoofer do komputera i głośniki do subwoofera?

Postaram się opisać to słowami. Subwoofer mam podłączony do komputera pod wyjście słuchawkowe, głośniki do subwoofera pod gniazdo na którym jest napisane "speaker output".

Cytat:
    Moze zrob taki test. Z pewnoscia posiadasz w domu jakies radio, ...

Zrobiłem ten test na telewizorze:
    a/ Głośniki do telewizora pod wyjście słuchawkowe - jest dźwięk.
    b/ Głośniki do telewizora pod wyjście słuchawkowe, subwoofer do głośników - brak dźwięku w głośnikach, buczenie w subwooferze.
    c/ Subwoofer do telewizora pod wyjście słuchawkowe - buczenie.
    d/ Subwoofer do telewizora pod wyjście słuchawkowe, głośniki do subwoofera - buczenie w subwooferze, buczenie w głośnikach.
  • Poziom 1