Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada wydruku / przypisanie drukarki do programu

09 Paź 2013 13:20 1731 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mój problem jest następujący:
    Chciałbym zablokować możliwość drukowania (drukarka lokalna) z wybranych programów (całkowicie - np. office) lub przypisać drukarkę tylko do wybranego programu, a resztę ignorować.
    Efekt końcowy dla mnie będzie satysfakcjonujący bez względu na rozwiązanie.
    Systemy różne (od XP po 7). Drukarki HP, ale modele różne.

Szukałem rozwiązań gdzie tylko mogłem. Nic nie znalazłem. Może jakieś skrypty napisać, ale w tym totalnie zielony jestem.

Czy jest przynajmniej coś takiego możliwe ?

Za wszelką pomoc byłbym wdzięczny i z góry za nią dziękuję.

Pozdrawiam

Darek
  • Poziom 1  
    Witam. Do programu mozesz przypisac dana drukarke i jesli chcesz zeby np. z office nie drukowano to przestawiasz w programie na wirutalna albo wogoke bez drukarki. Jesli ktos sie nie zna to nie bedzie drukowal a jesli sie zna to sam sobie przestawi. Mozna tez sprobowac odinstalowac drukarke ale wtedy wogole nie bedzie mozliwosc drukowania z danego komputera. Konkretow w tej sprawie na internecie nie znajdziesz, tez szukalem podobnych tematow. Najlepsze rozwiazanie to zadzwonienie do HP i zapytanie sie czy jest taka mozliwosc. Maja tam mila obsluge. Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Zobacz McAfee DLP (Data Loss Prevention).

Pozdr!
  • Poziom 2  
    Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Na szczęście temat upadł. Ale pierwszą podpowiedź chętnie przetestuję. Co do drugiej niestety mam w firmie NOD32 i wolę przy tym pozostać. Ale w NOD znalazłem podobną funkcję.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Darek