Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw URMET 1131/18A1/5025 - podłączenie drugiego unifonu in-tel czaplinek

yarrozyasla 09 Paź 2013 15:10 3795 7
  • #1 09 Paź 2013 15:10
    yarrozyasla
    Poziom 8  

Witajcie. Proszę pomóżcie podłączyć do instalacji urmet miwi z jednym unifonem, dodatkowy, drugi unifon (in-tel czaplinek, który wcześniej był zainstalowany na piętrze w domu). Na górze potrzebuję tylko rozmawiać i zwalniać zaczep, nie musi on dzwonić. Instalacja dla urmetu jest wykonana wg. schematu i wszystko działa, teraz chciałem wykorzystać stary unifon z piętra i spiąć go z tą instalacją. Unifon in-telu ma trzy styki z oznaczeniami: M, Z, L przewód mam cztero żyłowy. Czy da się go jakoś podłączyć do zasilacza urmetu?

0 7
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2013 15:25
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Nie znam tego "Czaplinka" ale gdybyś zastosował jakiś inny dowolny unifon analogowy, to nie byłoby problemu z podłączeniem.
    Dla ludzi ważne jest aby unifon dzwonił i otwierał. Często nawet nie rozmawiają, bo np. widzą kogoś przez okno i nie ma potrzeby rozmawiania.
    Można spróbować przerobić ten twój unifon na analog. Analogi mają mało elementów ale za to potrzebują więcej żył.
    Ps. Analoga używanego możesz już kupić za symboliczne 5 zł.

0
  • #3 09 Paź 2013 15:36
    yarrozyasla
    Poziom 8  

W domu mam tak że unifon z dołu słychać też na górze (otwarta klatka schodowa) więc bardziej przydatna funkcja to rozmowa bo nie trzeba schodzić na dół, ze starego zestawu mam też unifon, który ma w sobie 11 styków (to był zestaw z interkomem) styki są takie: 1 i 2 od zasilacza/ Z2 i M od zaczepu/ M, SW, +, MIK, GŁ i to wszystko od panela wywoławczego/ M, ZEW, LINIA do wspomnianego w pierwszym poście unifonu. Może ten rozbudowany unifon byłby lepszy.

0
  • #4 14 Paź 2013 00:50
    yarrozyasla
    Poziom 8  

odświeżam. Może ktoś pomóc?

0
  • #5 14 Paź 2013 09:36
    andziabb
    Poziom 20  

Witam! Może Pan spróbować podłączyć ten bardziej rozbudowany unifon. Opis zacisków starego unifonu Pan zna, wystarczy podłączyć do zasilacza 18A pod odpowiednie zaciski . Proszę napisać jakie wyniki? Mogę Panu na e-maila wysłać ogólny schemat podłączenie 2 unifonów do zasilacz 18A.

Pozdrawiam
    www.eldomix.com.pl

Dodano po 16 [minuty]:

Schemat podłączenia 2 unifonów:

zestaw URMET 1131/18A1/5025 - podłączenie drugiego unifonu in-tel czaplinek

1
  • #6 15 Paź 2013 05:35
    yarrozyasla
    Poziom 8  

W tym właśnie problem że nie jestem pewien jak. Jak coś źle połączę to nie spalę czegoś?
    Czy Z2 i M połączyć z LZ i 0? To byłby zaczep ale jak z mikrofonem i głośnikiem?

0
  • #7 15 Paź 2013 10:03
    andziabb
    Poziom 20  

Jestem po konsultacjach z wieloma specjalistami i doszliśmy do wniosku, że nie da się tego podłączyć. Oczywiście może Pan próbować, proszę się nie martwić nic Pan nie popsuje :-) Nie wiem czy nie lepiej było by kupić jakiś najzwyklejszy, najtańszy unifon LM4 za ok 30,00 zł
    lub inny analogowy http://www.eldomix.com.pl/index.php/sklep/category/view/1

Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)

0
  • #8 23 Wrz 2014 09:20
    yarrozyasla
    Poziom 8  

do zamknięcia. Dzięki

0