Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Subbas 100 - jak zdjąć filtr?

jgrupa 09 Paź 2013 15:40 1434 5
  • #1 09 Paź 2013 15:40
    jgrupa
    Poziom 15  

Witam, jestem posiadaczem wzmacniacza SUBBAS 100 - panel do aktywnych Subwooferow. Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób mogę zdjąć filtr dolnoprzepustowy. Chciałbym, aby wzmacniacz wzmacniał w całym spectrum. Będę wdzięczny za każdą merytoryczną odpowiedź. Myślę, że dla większości z Was moje pytanie nie stanowi dużego problemu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

• #2 10 Paź 2013 19:08
    Ireneo
    Poziom 39  

Przeanalizuj jak takie wzmacniacze są zrobione i odpowiedź przyjdzie sama,gdzie wpiąć się w samą końcówkę.
    Albo wrzuć schemat jak sobie nie poradzisz bo nie mam czasu szukać.

• #3 10 Paź 2013 21:07
    jgrupa
    Poziom 15  

Schematu niestety nie znalazlem i porobobilem zdjecia tylko. Chyba wpadlem na pewien trop, ale nie jestem jeszcze pewien, czy dobry. W miejscu, ktore zaznaczylem zoltym prostokatem idzie tasma. Jak podepne sie do + i -, czy obejde filtr? Wzmacniacz Subbas 100 - jak zdjąć filtr? Wzmacniacz Subbas 100 - jak zdjąć filtr? Wzmacniacz Subbas 100 - jak zdjąć filtr? Wzmacniacz Subbas 100 - jak zdjąć filtr? Wzmacniacz Subbas 100 - jak zdjąć filtr?

• #4 11 Paź 2013 19:00
    Ireneo
    Poziom 39  

Toż masz oddzielnie filtry,końcówkę i napisy też na niej,czyli główka(mózg),datasheet,parę chwil i zrobione.

Dodano po 2 [minuty]:

jgrupa napisał:
    Chyba wpadlem na pewien trop... . Jak podepne sie do + i -, czy obejde filtr

A skąd taki trop?

• Pomocny post
    #5 11 Paź 2013 19:57
    Driver-
    Poziom 38  

Tu gdzie zaznaczyłeś jest czarny kabelek oznaczony jako "out". To jest to czego szukacz. Płytka miksera kanałów i filtrów to ta na której są zamontowane układy TL5580. Na płytce wzmacniacza mocy masz 1 układ TDA7294, więc stereo nie wchodzi w grę, ale jako mono można wykorzystać. Żeby prawidłowo wszystko działało powinieneś jeszcze sprawdzić i przerobić parę rzeczy. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić czy na płytce wzmacniacza mocy ścieżka, która od przewodu "out" idzie dalej do układu TDA7294 (najprawdopodobniej do jego nóżki 3), idzie przez kondensator, gdyż możliwe że kondensator jest na płytce filtrów. W nocie katalogowej TDA7294 układu zalecają zastosowanie kondensatora, więc jeśli go brak należało by go wstawić, aby odseparował prąd stały, który w pewnych okolicznościach mógł by się pojawić. Teraz kolejna rzecz, z pytki wzmacniacza mocy wlutuj czarny przewód z "out" i przewodem w ekranie połącz jedno z gniazdek "line". Możesz to zrobić od spodu płytki filtrów, z tym że aby nie utworzyła się peta masy przewód w ekranie połącz tylko przy gniazdku "line", ekranem do masy żyłą środkową do wewnętrznego styku gniazda, natomiast ekran przewodu przy "out" na płytce wzmacniacza mocy zostaw nie podłączony. Takie podłączenie nie utworzy pętli masy i skutecznie zabezpieczy przed przydźwiękiem. Jeśli brakuje kondensatora, o którym wspomniałem, to możesz go wstawić lutując przewód do jednej jego końcówki a drugą końcówkę lutujesz w płytkę na "out".

• #6 15 Paź 2013 00:13
    jgrupa
    Poziom 15  

Dziekuje Driver. Out idzie przez kondensator do TDA7294, wiec moge podlaczyc bezposrednio.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME