Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który dekoder HD Polsatu Cyfrowego jest najszybszy?

asterro 09 Paź 2013 15:42 17991 3
  • #1 09 Paź 2013 15:42
    asterro
    Poziom 10  

Mam stary dekoder Samsunga i chciałbym przejść na coś nowszego. Kiedyś Polsat używał dekodery firmy Echostar, ale teraz nie widać ich w ofercie.

Najbardziej zależy mi na szybkiej pracy dekodera, aby kanały szybko się zmieniały, aby dekoder po prostu nie "mulił". Czy ten HD 6000 to dobry wybór? Czy może lepiej wziąć ten Sagemcom ESI-88 nawet jeśli nie zależy mi na PVR?

A można w ogóle z drugiej ręki kupić inny dekoder, np. Echostar, i poprosić w BOKu o sparowanie aktualnej karty z nowym dekoderem?

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2013 16:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

asterro napisał:
    można w ogóle z drugiej ręki kupić inny dekoder, np. Echostar, i poprosić w BOKu o sparowanie aktualnej karty z nowym dekoderem?

Taka opcja w ogóle nie wchodzi w grę.
    asterro napisał:
    Najbardziej zależy mi na szybkiej pracy dekodera, aby kanały szybko się zmieniały, aby dekoder po prostu nie "mulił". Czy ten HD 6000 to dobry wybór? Czy może lepiej wziąć ten Sagemcom ESI-88 nawet jeśli nie zależy mi na PVR?

Powiem tak, mam do czynienia ze wszystkimi ich dekoderami w obecnej ofercie, i jedno co można o nich powiedzieć, że faktycznie to są dekodery polszajsu.
    Wieszanie się ich, mulenie, to na porządku dziennym jest, cokolwiek nie wybierzesz, to będzie tylko większe zło.
    Ale to tylko moja opinia na ten temat, choć jak poszukasz opinii innych ich klientów, to opinie będą baaardzo zbieżne z moimi.

1
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2013 13:03
    pitera2
    Poziom 10  

Witam,
    Jeśli chodzi o dekodery Polsatu, siedze w tym od poczatku. Jak napisał kolega wyżej, wszystkie produkcji Polsat to Polszajs i same kłopoty. Cała produkcja jest eksperymentalna. Sagemcom'a odradzam ze względu błędów programowych, częstych awarii dysku, zawieszania na długi czas (tylko twardy reset), oraz mase innych kłopotów. Przyjaciel majacy Sagemcom'a musi najpierw włączyc telewizor, następnie dekoder, jeśli zrobi to w odwrotnej kolejności, zawiecha...
    Jedyne niemulace to wcześniejsze wersje Sagem, z obecnych jedynych szybkich i słusznej marki były Echostara, jeden z najlepszych model HD 7400 z wbudowanym twardym dyskiem.
    Nie ma możliwości co prawda jego kupna w ofercie, ale jest okienko:
    Jeśli posiadasz umowę i chcesz przedłużyc z możliwościa zakupu nowego dekodera, możesz poprosic o właśnie ten model. Ładna Pani w POK moze sprawdzić Twoją ofertę na stronie i podać Ci jeden z wariantów, czekoladka +kawka czyni cuda, jeśli mają na magazynie to dostaniesz wnioskowany model. Jeszcze jedno wyjście, mieć zaprzyjaźniony autoryzowany punkt serwisowy, Mają na składzie na wymianę nowe HD 7400 Echostara. Albo weźmiesz od nich, albo po zakupie nowego możesz po miesiącu znaleźć "wadę" i wymienić w punkcie na ten model.
    Tyle z autopsji.

1