Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI-VGA - Podłączenie laptop wyjście HDMI do TV wejście VGA

09 Paź 2013 17:28 17022 5
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,
    szukałem po internecie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale nigdzie jej nie znalazłem. Chciałbym podłączyć laptopa poprzez wyjście HDMI do telewizora poprzez wejście VGA, mam kabel z jednej strony zakończony męskim HDMI, który chcę wpiąć do laptopa, a drugą stronę kabla zakończoną męskim VGA podłączyć do telewizora i moje pytanie brzmi czy można w ten sposób przesłać z laptopa do telewizora dźwięk i obraz? Znalazłem jedynie wątki z podłączeniem VGA z laptopa do HDMI w TV, jednak wiem, że w ten sposób nie prześle się dźwięku, bo wyjście VGA nie przesyła sygnału cyfrowego, jednakże jeżeli z laptopa wyjdzie HDMI to czy w telewizorze poprzez VGA odbierze dźwięk i obraz? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Nie jest to wykonalne, ponieważ VGA służy tylko do przesyłu analogowego sygnału wideo. Pomijając fakt że za pomocą samego kabla zakończonego z jednej strony wtykiem HDMI a z drugiej D-SUB nie wykonasz konwersji sygnału z cyfrowego na analogowy.
  • Poziom 8  
    Czyli rozumiem, że telewizor na wejściu VGA odbiera sygnał wyłącznie analogowy, a wysłany sygnał cyfrowy z laptopa nie będzie odbieralny przez telewizor. Właśnie nad tą kwestią się zastanawiałem, dziękuję bardzo za odpowiedź. Myślę, że temat jest zamknięty, pozdrawiam.
  • Moderator
    Ponownie otwieram na prośbę autora.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedź, ale mi chodziło tylko czy telewizor odbierze w ten sposób sygnał, wiem że mogę połączyć je sobie kablem VGA i do tego mini jackiem. Mam po prostu taki kabel HDMI-DVI i zastanawiałem się, bo chciałem kupić przejściówkę i podłączyć pod VGA, bo w telewizorze mam tylko jedne wejście HDMI, pod które mam podłączony dekoder, ale w tym wypadku, kupię rozdzielacz na dwa HDMI i laptopa podłączę po prostu pod HDMI i po kłopocie, będzie obraz i dźwięk. Dziękuję za pomoc, temat zamykam.