Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI-VGA - Podłączenie laptop wyjście HDMI do TV wejście VGA

david77 09 Paź 2013 17:28 15732 5
  • #1 09 Paź 2013 17:28
    david77
    Poziom 7  

Dzień dobry,
    szukałem po internecie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale nigdzie jej nie znalazłem. Chciałbym podłączyć laptopa poprzez wyjście HDMI do telewizora poprzez wejście VGA, mam kabel z jednej strony zakończony męskim HDMI, który chcę wpiąć do laptopa, a drugą stronę kabla zakończoną męskim VGA podłączyć do telewizora i moje pytanie brzmi czy można w ten sposób przesłać z laptopa do telewizora dźwięk i obraz? Znalazłem jedynie wątki z podłączeniem VGA z laptopa do HDMI w TV, jednak wiem, że w ten sposób nie prześle się dźwięku, bo wyjście VGA nie przesyła sygnału cyfrowego, jednakże jeżeli z laptopa wyjdzie HDMI to czy w telewizorze poprzez VGA odbierze dźwięk i obraz? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam.

-1 5
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2013 19:12
    sosarek

Poziom 43  

Nie jest to wykonalne, ponieważ VGA służy tylko do przesyłu analogowego sygnału wideo. Pomijając fakt że za pomocą samego kabla zakończonego z jednej strony wtykiem HDMI a z drugiej D-SUB nie wykonasz konwersji sygnału z cyfrowego na analogowy.

0
  • #3 09 Paź 2013 22:25
    david77
    Poziom 7  

Czyli rozumiem, że telewizor na wejściu VGA odbiera sygnał wyłącznie analogowy, a wysłany sygnał cyfrowy z laptopa nie będzie odbieralny przez telewizor. Właśnie nad tą kwestią się zastanawiałem, dziękuję bardzo za odpowiedź. Myślę, że temat jest zamknięty, pozdrawiam.

0
  • #4 10 Paź 2013 00:30
    Pablo1964
    Moderator

Ponownie otwieram na prośbę autora.

1
  • #5 10 Paź 2013 09:23
    anmedia
    Poziom 39  

Szkoda ze nie podales modelu laptopa a najlepiej zdjecia wszystkich wyjsc. Masz dwie opcje podlaczenia do TV. Zacznijmy od tego ze bez dodatkowych kosztow, mozesz podlaczyc laptopa za pomoca wyjscia VGA. W tym momecie nie bedziesz mial dzwieku, ale obraz tak. Takze nie napisales modelu TV (zrob zdjecia wszystkich wyjsc w TV). Wiele modeli LG ma wlasnie do takiego podlaczenia wejscie obok gniazda VGA do podlaczenia dzwieku kablem jack-jack. To opcja praktycznie z kosztem zerowym ale masz i obraz i dzwiek.
    Druga opcja to specjalny konwerter. Jego cena jest wysoka okolo 250-400zl. Konwerter zamienia sygnal cyfrowy na analogowy i usuwa zabezpieczenie klucza HDCP. W zaleznosci od ceny takiego konwertera jedne posiadaja wyjscie audio inne juz nie.

0
  • #6 10 Paź 2013 09:54
    david77
    Poziom 7  

Dziękuje za odpowiedź, ale mi chodziło tylko czy telewizor odbierze w ten sposób sygnał, wiem że mogę połączyć je sobie kablem VGA i do tego mini jackiem. Mam po prostu taki kabel HDMI-DVI i zastanawiałem się, bo chciałem kupić przejściówkę i podłączyć pod VGA, bo w telewizorze mam tylko jedne wejście HDMI, pod które mam podłączony dekoder, ale w tym wypadku, kupię rozdzielacz na dwa HDMI i laptopa podłączę po prostu pod HDMI i po kłopocie, będzie obraz i dźwięk. Dziękuję za pomoc, temat zamykam.

2