Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stereo do mieszkania - kilka pytań

Bies600 09 Paź 2013 17:59 924 1
  • #1 09 Paź 2013 17:59
    Bies600
    Poziom 5  

Witam
    Mam kilka pytań, mam nadzieję że mi pomożecie, na początek kilka danych:
    Potrzebuję sprzęt grający, będzie to stereo, nie chcę kina domowego, a dodatkowo nie mam miejsca na rozmieszczenie kolumn.
    Miejsce instalacji: mały salonik w bloku, ok 20m2
    Co będę z tym robił: słuchał głównie radia, może podłączę do tego tv.
    Zależy mi na radiu internetowym (nigdy nie miałem z tym kontaktu w audio, tylko w kompie, ale wydaje mi się to super sprawa i możliwość włączenia fajnej tematycznej muzyki - poprawcie mnie jeśli się mylę). Musi być wifi, bo kablem nie dam rady podłączyć.
    Posiadam kolumny Canton Ergo 670dc
    w w w .canton.de/en/hifi/ergo/produkt/ergo670dc.htm
    Kupione bardziej wzrokiem niż słuchem, który mam w najlepszym wypadku przeciętny.
    Mam do nich obecnie podłączoną rodzinną pamiątkę Radmora 5102 :) , niestety w chwili zakupu kolumn fundusze się skończyły :P

Zastanawiam się nad zakupem sprzętu Denona - podoba mi się głównie wizualnie.
    Biorę pod uwagę wzmacniacze 2 od dołu:
    PMA-520AE lub PMA-720AE
    oraz odtwarzacz sieciowy: DNP-720AE
    w w w .denon.pl/pl/product/pages/productlanding.aspx?catid=hificomponents&subid=amplifiers

Pierwsze pytanie - co o tym zakupie sadzicie, jak dopasowanie wzmacniacz-kolumny ? Może jakieś lepsze alternatywy ?

Drugie pytanie - może bardzo głupie, ale: wzmacniacz ma pokrętło głośności na zasadzie potencjometra, czyli nie kręci się wokoło bez końca jak w kinie domowym, tylko ma min i max na którym się blokuje. Co się dzieje jeśli używam do regulacji głosu pilota ? czy pokrętło we wzmacniaczu się obraca zgodnie z regulacją dźwięku ?

0 1
  • #2 09 Paź 2013 18:58
    Goolash666
    Poziom 10  

Witaj Bies600
    Osobiście posiadam Denona PMA-520AE, więc odpowiem na Twoje pytania związane z pokrętłem głośności:
    -Nie obraca się jak w kinie domowym, tylko blokuje się przy wartości minimalnej i maksymalnej.
    -Posiada wbudowany silniczek, dzięki czemu podczas sterowania pilotem obraca się zgodnie z regulacją dźwięku.
    Co do połączenia Denona z Canton Ergo 670dc, to niestety nie doradzę, gdyż nie miałem okazji posłuchać takiej konfiguracji.
    Pozdro. G666

0