Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh mp2000 - Regulacja skanera

09 Paź 2013 20:45 1875 6
 • Poziom 9  
  Którymi kodami rozjaśnić kopię??? Wydruk z kompa idealny. Po czyszczeniu optyki zostały ze 2-3 paseczki. Czyszczenie zrobię jeszcze raz ale gdyby coś jeszcze zostało to czym to rozjaśnić. Z góry dzięki za podpowiedź bo już dawno do Ricoha się nie dotykałem
 • Poziom 27  
  Przy czystej optyce nie ma potrzeby regulacji, musi być taka jak wydruk. kreski to napewno jakies paproszki na pierwszym lustrze pod lampą. W razie gdyby pozostały kreski po dokładnym wyczyszczeniu wejdź w kody scanner i tam masz takiego jako white shading. Zmień z 0 na inna wartość.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Ewentualnie sprawdź czy nie jest skaner lewą stroną dogięty do dołu. Stała bolączka maszyn RICOH-a. Opieranie się użytkowników o przednią , lewą krawędź skanera powoduje dogięcie jej i w efekcie upiększenie kopii brudnymi smugami , liniami lub tłem. Delikatnie podciągnij skaner do góry i zobacz jaki będzie efekt.

  C.
 • Poziom 9  
  Mam serwisówkę od 2015 i nie mogę znaleźć tego kodu
 • Specjalista - kserokopiarki
  Podesłałem Ci SM do MP 2000 na pw.

  C.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  4-015-01
  white plate scan źle to wtedy nazwałem bo w innych ma inną nazwę. Standardowo ustawione na 0, ale gdy nie idzie doczyścić luster zmieniając wartość na np. -2 lub 2 (skok masz co 0.1)zmieniasz pozycję czytania wzornika bieli i maszyna przestaje robić kreski.
  Jeśli to będzie od tych zabrudzeń a nie od zgiętego skaneru szybciej też możesz sprawdzić ustawiając ją w narzędziach użytkownika na tryb tekst2. Ma wtedy niższą rozdzielczość i nie wychwytuje małych zabrudzeń
 • Poziom 9  
  Pomaga dobre wyczyszczenie optyki a w szczególności wyprostowanie maszyny w miejscu gdzie nie ma podpory na siłę w górę