Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o opinię o ciągniku c360 3P lub MF255

09 Paź 2013 19:55 18060 6
 • Poziom 8  
  Witam.
  Chcę kupić ciągnik do pracy w gospodarstwie na pow. około 9 ha. Na cel przeznaczę około 20000 zł. Obecnie w gospodarstwie pracuje ciągnik c330M ale chcę kupić większy który bez problemu pociągnie pług 3x35. Proszę o poradę. Myślę nad dwoma ciągnikami: c360 3P lub MF255, ale nie wiem czy MF poradzi sobie z pługiem 3x35.
 • Poziom 13  
  Kolego ja na Twoim miejscu wybrał bym Zetora 5211 albo 7211 są to ciągniki przyjemne w jeździe mają wygodną kabinę, ogrzewaną, wspomaganie, ma hałasu podczas jazdy jak to c360. Są trochę droższe ale uwierz mi że warto, miałem i c360 i zetora 7211 i już nigdy bym c360 nie kupił...
 • Poziom 28  
  MF 255 jest za lekki na pług 3x35, z tym nawet niektóre c-360 mają problemy (w zależności od typu ziemi).
 • Poziom 15  
  U mnie C-360 3P obrabia trochę ponad 11ha. Daję radę z takim pługiem. W ciężkiej ziemii przy suszy trzeba czasem jedną skibę odkręcać. Jego wielką zaletą jest to, że mało pali. Do cięższych maszyn trzeba sobie dorobić dodatkowe obciążenie na przód. Uszczelka pod głowicą pada raz do roku. Ogólnie dobry ciągnik, ale na małe maszyny. My będziemy zmieniać na coś większego, bo agregat uprawowy 2.4m jest na niego trochę za duży, a chcemy modernizować gospodarsatwo.
 • Poziom 11  
  Ja bym wybrał Zetora 5211 albo 7211 tak jak mój przedmówca.
 • Poziom 43  
  Nie wiem ile uciągnie 5211 bo nim nigdy nie pracowałem.
  Mogę zrobić porównanie C360 (3 i 4 cylindrówka, jeździłem obydwoma, ponieważ porównuję obsługę i komfort, a pod tym względem są podobne, nie będę tutaj ich rozróżniał) z 7211. Jeśli chodzi o wygodę Zetor bije na głowę tego Ursusa. Nawiewy i ogrzewanie jak w samochodzie, wspomaganie kierownicy (naprawdę ułatwia manewrowanie, chyba że akurat nie masz dużo prac wymagających częstego kręcenia kierownicą to aż tak nie odczujesz). Podobno domontowanie do Ursusa wspomagania to też nie jest jakaś filozofia - tak słyszałem. Poziom hałasu w Zetorze niższy ale np: dla mnie to nie jest aż tak istotne. Zetor ma fotel dla dodatkowej osoby. Dodatkowe światła na kabinie. Spalanie z kolei Ursus ma mniejsze (7211 vs. 360 4 cylindrowy). Usterkowo Zetor wypada tak - czasem zakleszcza się skrzynia, jak nie zadbasz żeby dokładnie spuścić wodę z układu chłodzenia na zimę to rozsadzi przewody układu ogrzewania kabiny i z racji niezbyt częstego używania sprężarki przegrzała się i stopiła się kontrolka niskiego ciśnienia powietrza (nie wiem czy to dotyczy wszystkich Zetorów czy ten był felerny). Ogólnie właściciel nie ma z nim większych kłopotów. Ciągniki nie moje, nie wiem jak jest z dostępem do części. Grzechy Ursusa raczej powszechnie znane więc nie wymieniam. Zetor łatwo odpala w zimie. To tyle ode mnie.

  P. S. Taka mała anegdota - ponieważ Zetora odpala się przyciskiem, jak przyjechał bogaty kolega z miasta i to zobaczył, to powiedział: "Ooo to ona ma przycisk włączania silnika jak w moim nowym Renault" :-)
 • Poziom 8  
  dzięki wszystkim za rady pewnie wybiorę zetora