Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Doprowadzenie lini CAN do licznika

09 Paź 2013 21:57 8295 4
  • Poziom 8  
    Witam. Moja instalacja licznika (czerwona wtyczka) nie posiada diagnostycznej linii CAN .. Wyszło to podczas przestawienia licznika z PH II CLIP`em - brak połączenia. Chciałbym dociągnąć kable do licznika. Znalazłem moduł zespolony z którego wychodzi linia CAN.
    Rozumiem, że jest to moduł UCH ?? Po niżej zamieszczam opis pinów modułu z którego wychodzi linia CAN :
    Jak widać za linię CAN odpowiada pin 1 i 11 , natomiast znalazłem także "pinologię" czerwonej wtyczki licznika i wynika z niej, że są aż 4 kable dopowiadające za linie diagnostyczną CAN.
    Proszę o pomoc i konkretne wskazówki jak doprowadzić ową linię CAN do mojego licznika od PH II i co z czym połączyć aby działało poprawnie ;-) Czy jak pociągnę kable z UCH z P101 pin 1 i 11 do licznika do pinów 10 i 11 to czy to wystarczy ?? Za co odpowiadają piny w czerwonej wtyczce licznika nr 8 i 13 ??

PROBLEM rozwiązany :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Jak rozwiązałeś temat? Coś czuję że podobnie będę miał bo clip nie gada z licznikiem. No i myślę też o przekładce z ph2
  • Poziom 10  
    Ciezko....az nie chce mi sie wierzyc ze nie ma komunikacji z CAN poniewaz wiele rzeczy ktore sa w liczniku ida do niego po CAN'ie...

Mozna sie sprobowac polaczyc DDT2000 polaczyc - on idzie po lini K i L jesli trzeba cos zmienic.

Czesto nei mozna sie z clipem polaczyc jak licznik byl krecony przez partacza
  • Poziom 43  
    Tam się nic nie podciąga, wszystkie Laguny 2 mają CAN doprowadzony do licznika. Jak działa wskaźnik temperatury, obrotomierz itp to z CANem jest wsio ok. bo po nim lecą te informacje. Różnica jest w tym, że w PH1 komunikacja z zegarami leci po K-line a w PH2 po CANie.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Panowie potrzebuje opis pinów w UCH ale w megane II tam jest troche inne uch niz w lagunie.
    Potrzebe mi to głównie do wyprowadzenia lini can i zasilania na licznik zeby podłączyc na stole.
    Dzieki z góry za wszelkie podpowiedzi