Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 2.0 ADY - powracający błąd 515, czujnik halla szalejące wartości w VAG

09 Paź 2013 22:38 8844 10
 • Poziom 12  
  Witam Wszystkich Zainteresowanych;)

  Przed napisaniem posta przestudiowałem wszystkie możliwe lektury na wielu forach, z identycznym problemem był tu na elektrodzie lecz zamknięty zanim problem został rozwiązany.

  Problem następujący : błąd 515 czujnik halla poza wartościami tolerancji
  auto w trybie awaryjnym odcinka przy 4500. po skasowaniu błędu ładnie wkręca się na obroty jest silniejsze i bardziej dynamiczne. problem powraca po ponownym uruchomieniu.
  wartości VAG blok 7 pierwsza i druga pozycja : skaczące 3 do 33 , 16 do 46
  czujnik halla nowy, żadnych innych błędów
  Moje pytanie jest następujące, dlaczego te wartości są tak zmienne podczas pracy silnika,gdyż podczas zwiększania wartości wahań również są większe, jakie powinny być prawidłowe, i jak wygląda cała kolejność ustawiania zapłonu w tym modelu tzn, dobór odpowiednich wartości, skasować błąd i ma on nie powrócić ?
 • Poziom 21  
  Jak wygląda rozrząd?
  znaki ,pasek ,napięcie paska?
 • Poziom 12  
  dziś sprawdzone: ustawienie rozrządu wałek , wał, palec zapłonu na 1 cylinder, nadal błąd powraca, po kilku regulacjach zapłonu z VAG -iem auto zgasiłem i nie chciało zapalić - podmianka cewki auto odpaliło od razu, na tej innej cewce wartości ustawienia zapłonu są bardziej stabilne lecz nadal zmienne, kolejne próby ustawienia zapłonu nadal powodują błąd.
 • Poziom 12  
  jakie powinny być wartości napięć pomiędzy każdymi pinami wtyczki czujnika halla?
 • Poziom 38  
  Pierwszy pin - zasilanie mniej więcej napięcie aku, środkowy sygnał prostokątny, stan niski nie więcej niz 0,5V powyżej masy, stan wysoki nie mniej niż napięcie zasilania - 0,5V. Pin trzeci masa. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Sygnał sprawdzić oscyloskopem.
 • Poziom 12  
  Odgrzewam temat. dalsze próby walki z autem, podstawiony drugi aparat zapłonowy , bez efektu, sterownik silnika tak samo , wymieniony pasek rozrządu i tu jest zagadka, wał na znak, palec rozdzielacza na 1 cylinder, a wałek rozrządu pół ząbka do tyłu względem znaku OT, każde przesunięcie o ząbek na każdym z kół powoduje zbyt dużą odchyłkę. może właśnie tu jest problem z brakiem synchronizacji w obu czujnikach? jakieś sugestie ?
 • Poziom 21  
  Błąd czujnika halla na zgaszonym silniku a włączonym sterowniku zawsze ci będzie się wyświetlał, tak mają te sterowniki . na pracującym silniku błąd się kasuje i pewnie nie wraca??
 • Poziom 12  
  Odpalam silnik kasuje błąd auto kręci się normalnie do czerwonego pola ok 7 tyś, brak błędów, po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu błąd powraca i odcinak 4500 tyś tryb awaryjny.

  jest tak: kasuje błędy, uruchamiam auto pochodzi 15 sekund wyskakuje błąd czujnika halla, tak jest za każdym razem.
 • Poziom 12  
  Przy okazji wolnego dnia postanowiłem ponownie powalczyć z autem. udało się ustawić zapłon przy pomocy VAG na wartość 58 - 7 czyli OK. po tej korekcji dochodzę do wniosku ze problem jest jednak mechaniczny gdyż czujnik jest ok, da się go ustawiać. wszystko w porządku zanim nie zgasiłem silnika, gdyż po zgaszeniu auto nie odpala, przy tak mocnym przekręceniu kopułka aby uzyskać takie wartości palec rozdzielacza nie pokrywa się z 1 cylindrem jest na tyle duża odchyłka ze auto gubi iskrę. (palec jest pomiędzy 1 a 3 cylindrem ). Jak myślicie w czym tkwi problem, ponieważ przekręcenie koła pośredniego bądź przestawienie samego palca rozdzielacza na trybach przestawi go razem z tą blachą z 4 wycięciami która odpowiada za prace czujnika czyli w efekcie wróci do punktu wyjścia. przestawić samą kopułkę nie da rady ponieważ jak wiemy ona pasuje tylko w jednym miejscu. w czym może tkwić problem?
 • Poziom 1  
  Witam, odświeżam temat, zakupiłem Sharana 2.0 benzyna ADY, przy jazdach próbnych nic nie zauważyłem, po wyjechaniu w trasę okazało się że samochodowi brakuje mocy. Podłączenie pod VAG-a wskazuje błąd 515 - czujnik Halla. Sytuacja identyczna jak w tym poście. Kasuję błąd samochód jedzie jak szalony, gaszę i odpalam - znów błąd i łapie muła. Wartości w gr 7 - skaczą - nie można ich ustawić w granicach tolerancji. Mechanicy rozkładają ręce. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • Poziom 12  
  Przy użyciu odpowiednich części dedykowanych dla tego modelu auta problem udało się rozwiązać. należało założyć czujnik halla dedykowany do Sharan, Alhambra.