Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozplanowanie sieci domowej

Onyx01 09 Paź 2013 23:13 849 1
 • #1 09 Paź 2013 23:13
  Onyx01
  Poziom 8  

  Proszę o pomoc w rozplanowaniu połączeń na piętrze.

  Chciałbym zamontować w pokoju skrzynkę niewielkich rozmiarów schowaną w szafie zabudowanej (pomarańczowy kwadrat).
  Dodać serwer plików w postaci komputera PC w obudowie micro połączony z telewizorami (różowe linie). Telewizory dodatkowo połączone w multiroom NC+. Kolejny telewizor znajduje się pod pokojem o pow 22m2. Ten również docelowo ma być podłączony do serwera plików i multiroomu
  Do tego oczywiście Router WiFi.

  Czy macie Państwo pomysł na połączenie tego wszystkiego w całość? Czy będzie mi potrzebny do tego dodatkowy sprzęt w postaci np switcha? Jak puścić kable żeby nie kuły po oczach?

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Rozplanowanie sieci domowej

  0 1
 • #2 09 Paź 2013 23:41
  sosarek

  Poziom 43  

  Przy każdym z telewizorów gniazdo multimedialne (kabel UTP i do tego YTDY 6x05) wszystko sprowadzone do jednego miejsca. Kable sieciowe wpięte do switcha, a ten podpięty do routera. Masz wtedy i pliki i internet udostępniony na każdym z odbiorników no i Wifi. Kabel YTDY 6x05 ma posłużyć do przesyłu danych między spliterami, chyba że wykupiłeś w NC+ usługę Multiroom z odpowiednią ilością odbiorników. Kable najlepiej byłoby puścić pod tynkiem, ale domyślam się że kucie ścian raczej nie wchodzi w grę. Generalnie najlepiej wszystkie kable sprowadzić do podłogi i schować je za listwami przypodłogowymi jeżeli są.

  0
  Szukaj w 5mln produktów