Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kangoo 1.9 - Pompa wtryskowa kangoo

kiler_NN 09 Oct 2013 23:21 10284 6
    kiler_NN
    Level 9  
    Witam
    Mam renault kangoo 2002 rok 1.9 zwykły diesel wolnossący
    kupiłem go za niewielkie pieniądze niechodzącego i staram się go ożywić :D
    W samochodzie jest zamontowana pompa wtryskowa Lucasa (ECU tez jest Lucasa) z której wychodzi prostokątna wtyczka (na zdjęciu zółta) Instalacja w samochodzie jest zakończona dużą okrągłą wtyczką

I teraz moje pytanie - czy da się jakoś podłączyć tą pompę do istniejącej instalacji ???
    Znalazłem to na forum schemat okrągłej wtyczki
    https://obrazki.elektroda.pl/9266534600_1366579107.jpg
    Ale tez nie wiem czy to akurat do mojej wtyczki
    nigdzie nie mogę znaleźć schematu tej wtyczki prostokątnej która wychodzi z pompy
    tomek70
    Level 21  
    To zwykła pompa mechaniczna. Po podaniu 12V na zawór STOP powinien normalnie chodzić.
    kiler_NN
    Level 9  
    tomek70 wrote:
    To zwykła pompa mechaniczna. Po podaniu 12V na zawór STOP powinien normalnie chodzić.

A gdzie znajduje się ten zawór STOP ???
    Jeśli dobrze zrozumiałem podać napięcie "po stacyjce" ???
    niuniu36 wrote:
    To auto w orginale miało zamontowaną pompę lucas EPIC a tu ktoś zamontował zwykłą na linkę,z tej instalacji i z tego sterownika nic nie będzie,najprościej poszukaj Epica.

EPIC ??? czyli chodzi o tą bez linki ???
    tomek70
    Level 21  
    kiler_NN wrote:
    EPIC ??? czyli chodzi o tą bez linki ???
    Tak.
    kiler_NN wrote:
    A gdzie znajduje się ten zawór STOP ???
    W okolicach wyjścia przewodów na wtryski , u góry.
    niuniu36 wrote:
    chodzić może będzie ale bez regulacji kąta wtrysku
    To prawda , ale może autorowi tematu nie będzie to przeszkadzało.
    kiler_NN
    Level 9  
    zszedłem dzisiaj pooglądać kangura pod katem tego wszystkiego co zostało tu napisane . I dalej niewiele wiem :D
    1 na "zdrowy rozum" jeśli pompa EPIC nie ma linki to przy pedale gazu musi być jakiś czujnik/potencjometr który "widzi" jak mocno jest naciskany gaz . Oczywiście zdaje sobie sprawę ze u mnie ten potencjometr może być zdemontowany czy po prostu założony pedał z wersji z linką . No ale muszą muszą do niego dochodzić jakieś przewody (czyli teraz powinny być luźne/wolne ) . U mnie w okolicach pedałów nie ma żadnej wolnej wiązki/przewodów. Co oczywiście o niczym nie świadczy bo ktoś mógł je dobrze schować . Gdzie taka wiązka która powinna iść do wspomnianego czujnika ma swój początek ???? ew może jest jakiś inny sposób żeby sprawdzić czy u mnie producent przewidział linkę czy nie ????
    może pomoże coś podanie oznaczeń które są ECU ???
    2 Obejrzałem tez ten wspomniany zawór STOP . Dochodzą do niego trzy przewody . Ew na które podać napięcie żeby sprawdzić czy odpali ???