Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO 2000r. 1.4 16V - Wycieraczki i lusterka itp potrzebny schemat i porady

10 Paź 2013 02:26 2316 1
  • Poziom 37  
    Witam,
    Mam ciekawe jazdy w swoim Wieśwagenie, zeszłej zimy przestały działać elektryczne lusterka, bezpieczniki sprawne, więcej nie sprawdziłem bo da się bez nich żyć.
    Teraz padły wycieraczki, działają tylko na III biegu czyli na full, bezpieczniki sprawne, przekaźnik 19 zdemontowałem, rozebrałem, zamontowałem bez obudowy i widzę, że zestyk się porusza jak włączam pierwszy bieg to się rozłącza, na mierniku pokazuje przejście w obu pozycjach zestyku, nie jest wypalony.
    Napięć nie sprawdziłem bo w ciemno nie mam ochoty kombinować. Czy ktoś może podsunąć kompletny schemat zasilania wycieraczek razem z przełącznikiem i doprowadzeniem zasilania przez bezpieczniki ?
    To samo bym prosił na temat lusterek bo pewnie też jest tam jakiś "specjalny" przekaźnik o którym jeszcze nic nie wiem i przy okazji naprawy wycieraczek może by się udało naprawić lusterka.
    Ostatnie pytanie do znawców, mam 5 przewodową sondę O2 za kolektorem, domyślam się, że to sonda szerokopasmowa ? Kolory kabli to żółty, fioletowy, czarny, szary, biały. Jaka jest wartość napięcia dla mieszanki stechiometrycznej ? Pod jakimi kanałami (adresami) mogę odczytać wartości (w Vagu) tej sondy i tej po katalizatorze - już normalnej 4 przewodowej? Pytam bo od pól roku miałem P0170 fuel trim i spod ELMa jestem wstanie odczytać sondę B1S2 która w sumie stoi na 0,2 - 0,35V i o ile to sonda po katalizatorze to jest coś nie tak, STFT goni jak głupie, czuć po spalinach, że źle spala.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Wycieraczki zrobione, silnik zalany wodą, po reanimacji działa, lusterka działają, ktoś rozbierał drzwi i urwał zatrzask wtyczki od przełącznika co spowodowało, że po czasie wypadła ale dobry zipek załatwił sprawę.
    Pozostała sonda, coś czytałem jak zrobić jej test ale nie do końca mi to idzie. Może ktoś pomoże i opisze jak ją przetestować i ewentualnie odczytywać jej parametry podczas jazdy? Z wąskopasmowymi sondami to żaden problem, po oscylacji poznam czy działa poprawnie.
    Pozdrawiam