Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pianino Cyfrowe - Casio Privia PX 135 problem z wymianą plików

10 Paź 2013 10:24 1773 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Może zacznę od małego wstępu. Ostatnio chciałem nagrać utwór i go opublikować, lecz jakość nagrywania mojego aparatu nie jest zadowalająca. Sięgnąłem więc po instrukcję obsługi mojego urządzenia i znalazłem poradnik jak podłączyć pianino do komputera i przesłać nagrany plik. Tak więc wg instrukcji :
    1. Wyposażyłem się w kabel USB
    2. Podłączyłem pianino do komputera wg instrukcji.
    3. Komputer rozpoznał i zainstalował sterowniki.
    4. Po włączeniu ''USB DEVICE MODE" na pianinie, w komputerze pokazał się mój instrument jako urządzenie przenośne "PIANO" a w nim zgodnie z informacjami zawartymi w poradniku znajdują się 3 foldery, a wśród nich folder "RECORDER"
    5. Wewnątrz znajduje się plik, który należy skopiować, co też uczyniłem.

I teraz stoję w kropce. Rozszerzenie nagranego pliku to jakieś *,CSR i nie mam pojęcia czym to odtworzyć. Dlatego zwracam się do Państwa o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Pliki CSR to format MIDI dla urządzeń Casio. Patrząc po sieci nie bardzo ludzie wiedzą jak ugryźć te pliki.
    Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest nagrywanie przez kabel USB plików MIDI bezpośrednio na komputerze w sekwencerze midi lub programie DAW.
  • Poziom 9  
    Bardzo się cieszę, że mi odpowiedziałeś, ale kompletnie nie wiem co mam robić dalej. Czy mógłbyś napisać prościej?
  • Moderator Akustyka
    Z tego co przeglądnąłem ten klawisz, komputer powinien zobaczyć jako urządzenie MIDI.
    Uruchamiasz program do jego rejestracji, np http://breno.sarmen.to/midi/ lub inny (pomocna może b yć lista http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_MIDI_editors_and_sequencers). Ustawiasz jako źródło MIDI swój klawisz, wciskasz record i nagrywasz.

Ja nagrywam w Cubase, ale to niezbyt tani program do amatorskich zastosowań.
  • Poziom 9  
    Po podłączeniu instrumentu, w Menadżerze urządzeń pianino rozpoznaje u mnie jako "urządzenie kompozytowe USB". Zainstalowałem program i nie widzę żadnej opcji, dzięki której mógłbym podłączyć/zgrać midi.