Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c3 1.6 16v 2009 - Citroen c3 1.6 16v 2009 - spalanie

10 Paź 2013 12:11 2676 8
  • Poziom 17  
    Witam, otwieram temat ponownie ( stary poszedł do kosza ).
    Jak w opisie- C 3 spalanie na chwilę obecną 14 litrów, parametry spalania na analizatorze spalin w normie, przyrząd diagnostyczny nie pokazuję błędów lub problemów, serwis nic nie zdiagnozował . Komputer samochodu pokazuje że pali około 12 litrów ale to się nie zgadza z dolewaniem na stacji. Tak czy tak powinien palić dużo mniej - gdzie szukać przyczyny ? Mam przyrząd diagnostyczny ale nie wiem czego szukać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Przyrządu nie mam z allegro - mam orginalną lexię ale to możemy pominąć. Samochód jest automatem więc tarcza odpada, opony są ok, jazda jest spokojna bez szaleństw ( to żony samochód ) Nie ma wypadania zapłonów a parametry wtrysków są w normie z danymi technicznymi. Czy gdyby był problem z wtryskami nie wyszło by to na analizatorze spalin ? Co ma do tego pompa paliwa ? Dziękuję za sugestie
  • Poziom 27  
    Ciekawe- Ja mam taka propozycje, jak wygląda temperatura silnika . Czy wykonałeś pomiar sondy lambda.Jaki masz poziom płynu chłodniczego i czy układ jest odpowietrzony.
  • Poziom 17  
    Przy tej pojemności ? Hamulce raczej nie ale jeszcze sprawdzę, co do paliwa to sprawdzałem przy 100 zobaczę przy 50 powinno być podobnie - jak nie to to może coś się wyjaśni. Co do wycieków to już nad tym myślałem ale raz nie bardzo wiem jak ich poszukać a dwa to komputer w samochodzie powinien pokazywać więcej kilometrów do przejechania po zatankowaniu ( brak wycieków ) oraz potem powinno się pogarszać ( są wycieki ). Zaraz podłączę Lexię i sprawdzę jaki jest czas podawania paliw w czasie jazdy i na luzie

Dodano po 13 [minuty]:

Do DziadzioMiecio Temperatura silnika to jakieś 190 stopni, temperatura spalin po 5-7 minutach około 60 stopni, woda 82 stopnie, na sądach 0,2 oraz o,7 ( ma dwie )
  • Poziom 43  
    Walczyłem z takim cudem też automat i okazał sie winny MAP-sensor w kolektorze ssącym . Przelewało mocno.Mimo pozytywnych pomiarów i teoretycznie wszystko cacy ok pomogło. 14 litrów to pali mój 2 tonowy chrysler ale gazu w automacie.:) Bosch w hurcie ok.110zł więc spróbuj zaryzykować.
  • Poziom 17  
    Pomiar temperatury robiony czujnikiem zewnętrznym - wiem że to nie dokładne ale coś koło tego. Sondy lambda mierzone w czasie jazdy więc pomiar jest ruchomy, z testu na analizatorze spalin ( lambda 1.01,CO 0.20, HC 200 ).
    Witam ponownie, kupiłem nowy MAP sensor i jak dotrze to zobaczymy co będzie - spalanie się poprawiło :D teraz jest 15 litrów :!: Wymontowałem sensor do sprawdzenia ale nic za bardzo nie widać, tyle że cały zaolejony - nie wiem czy to prawidłowo Na testach w czasie jazdy podaje że wtryski pracują zw przedziale 2,6 do 5,4 ms ale czasem pojawia się 10 lub 14 przy lekkim przygazowaniu.