Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wskaźnik wysterowania - podłączanie

DyDy 10 Oct 2013 16:17 3381 4
    DyDy
    Level 12  
    Witam, mam problem, posiadam o to taki wskaźnik wysterowania:

Wskaźnik wysterowania - podłączanie Wskaźnik wysterowania - podłączanie Wskaźnik wysterowania - podłączanie Wskaźnik wysterowania - podłączanie

Mam pytanie jak podłączyć ten wskaźnik do wieży Samsung Max-N52. Czy potrzeba jakichś specjalnych złączy czy wystarczy zrobić rozgałęzienie na kablach idących do głośnika.
    Ew. czy jest możliwość podłączenia tego wskaźnika do kontrolera Reloop Digital 2 Jockey Interface Edition, który z tyłu wygląda tak: Zdjęcie z tyłu Np. poprzez rozgałęzienie kabla chinch>jack idącego do komputera ? :)

Może są to głupie pytania, ale fajnie by było mieć działający ten wskaźnik :)
    goldi74
    Level 43  
    To jest wskaźnik z magnetofonu Unitra ZRK M9115. Znajdź sobie jego schemat a będziesz wiedział jak podłączyć ten wskaźnik.
    DyDy
    Level 12  
    Toś mi pomógł, ale jak znajdę i będę wiedział, gdzie jest zasilanie itp. to czy mogę zrobić tak jak pisałem, np rozdzielając kabel? Np. idą dwie żyły do głośnika, z każdej jednej wyprowadzam jeden kabel i łącze tak do głośnika, a drugie końcówki do wskaźnika, ma to sens wgl? :x No ale przynajmniej wiem czego szukać
    User removed account
    User removed account  
    DyDy
    Level 12  
    Cytując kolegę KB z tematu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic246892.html . Wychodzi na to, że:
    Wtyk ma 7 zacisków, z czego 5 jest wykorzystanych.

"1 - zasilanie diody "DOLBY"
    2 - sygnał do linijki kanału prawego
    3 - sygnał do linijki kanału lewego
    4 - masa
    5 - wolny
    6 - +15V
    7 - wolny "

Czyli mam rozumieć, że od każdego kanału z wskaźnika wysterowania wyprowadzam jeden kabel np. wyjście 2 do lewego, wyjście 3 do prawego, a do czwartego wyjścia ze wskaźnika podłączam minus z zasilania tak?

Pomyślę to zrobię rysunek (poglądowy) o co mi do końca chodzi :)

Rysunek:
    Spoiler:
    Wskaźnik wysterowania - podłączanie

Nie wiem tylko jak podłączyć Dolby Digital( może być, ale nie musi )
    Diody świecą (sprawdzona została każda z osobna) Teraz tylko zostało pytanie jak podłączyć to wieży... Wystarczy podłączyć każdy kabel z linijki lewej lub prawej do odpowiedniego plusa kanału, czy trzeba podłączyć do minusa, jeżeli to minusa też to jak to zrobić ? :)

Podłączyłem tak jak myślałem, zasilanie + do czerwonego, minus do czarnego (masy), a wyjścia z każdego kanału do plusa w wieży :)

Jest tylko taki problem, że 3 diody świecą mocno i jak wchodzi na czwartą to gasną tamte a świecą tylko te 3 od 4 :), czy to może być przez to że na test podłączyłem zasilanie 9V ?

Wielkie podziękowania za pomoc dla "kolegów" ;) : darek0021 oraz goldi74 ;)

Nie wiem gdzie się klika "pomógł" :O tak to byście dostali :)

Jest tylko mały problem, bo jak wyciszę na komputerze jeden kanał, to na wkaźniku nadal świecą się dwa, czego to może być wina? >> Rozwiązane, podłączyłem masę z urządzenia do zasilania i do minusa jednego wyjścia głośnika :)

Temat można zamknąć :)