Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie w DOS - BATCH

piszek78 10 Paź 2013 16:42 1746 6
  • #1 10 Paź 2013 16:42
    piszek78
    Poziom 7  

Witam :D . Mam kilka pytań odnośnie programowania w formacie bat. Zrobiłem taką ankietkę:

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Stronę login i hasło zapisuje mi na pulpicie.Jak zrobić żeby wysyłało mi "to" na e-maila gg itp lub żeby zapisywało na jakimś dysku sieciowym .
    Z góry dziękuję

0 6
  • Pomocny post
    #2 10 Paź 2013 17:40
    szuwix
    Poziom 12  

Witam,
    Do automatycznego wysyłania poczty możesz użyć programu blat.
    http://sourceforge.net/projects/blat/files/Blat%20Full%20Version/Blat%20v2.7.6/
    Rozumiem, że ping w tym skrypcie ma służyć jako opóźnienie, proponuje użyć polecenia "sleep X" gdzie X to ilość sekund.
    Pomijam fakt, że pomysł napisania czegoś takiego w bat, przesyłania jawnych haseł itp. nie jest najlepszym pomysłem no ale to kwestia przeznaczenia ;)

0
  • #3 10 Paź 2013 19:33
    piszek78
    Poziom 7  

Dziękuje za pomoc. ;D oczywiście nie będę używał tego do negatywnych celów

0
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2013 19:39
    kradam
    Poziom 14  

Rozwalił mnie sposób na wywołanie msgboxa :)
    Długo myślałem o co tu chodzi :-)
    Myślę, że najprościej będzie na dysku sieciowym o ile jego nazwa będzie składała się z litery i dwukropka! ;-)

0
  • #5 10 Paź 2013 19:47
    piszek78
    Poziom 7  

A mógłbym prosić o jakąś polską instrukcję tego programu?

Dodano po 6 [minuty]:

No bo ta linijka odpowiada za zapisanie tego:
    echo Strona - "%Strona%" Login - "%Pass1%" Haslo - "%Pass2%" >Pass.txt
    i jak zrobić, żeby zapisało w jakiejś lokalizacji albo nawet na np założonej prze mnie stronce. Jak będzie wyglądało to polecenie?

0
  • #6 10 Paź 2013 19:55
    szuwix
    Poziom 12  

Wątpliwe, że znajdziesz, nie jest zbyt skomplikowany. Ja kiedyś używałem czegoś innego, raczej bardziej dostosowanego do Twoich potrzeb ale nie pamiętam nazwy. Z tego co widzę blat musisz odpalić 2 razy:
    1) z parametrem -SaveSettings gdzie podajesz mu adres serwera SMTP, port, login, haslo
    2) Blat plik -to twoj(malpa)adres.mail
    Zwróć uwagę, że gdzieś on zapisuje swój profil z użytkownikiem i hasłem, więc nie jest to najlepsze rozwiązanie, z drugiej strony zawsze możesz sprawdzić gdzie i ten plik usunąć.

0
  • #7 10 Paź 2013 20:07
    piszek78
    Poziom 7  

Mam problem: blat.exe nie chce mi się uruchamiać. Trzeba go jakoś konfigurować?

Proszę pisać zgodnie z zasadami j.polskiego. Błędy (ostatni raz) poprawiłem. [adamas_nt]

0