Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic, plasma st60, podłączenie lapka pod TV.

Ziombel89 10 Paź 2013 18:05 1701 5
  • #1 10 Paź 2013 18:05
    Ziombel89
    Poziom 2  

Witam.

Z góry chciałbym przeprosić jeżeli to nie ten dział. Nie mogłem się zdecydować.

Kupiłem sobie ostatnio TV - plasmę Panasonic. Postanowiłem, że podłącze pod niego lapka. Wszystko pięknie, obraz jest, dźwięk jest, full screen jest. Podłączony za pomocą HDMI - tak robiłem zawsze, z poprzednim TV również.
    Wszystko śmiga bardzo dobrze do momentu jak włączyłem grę - w tym przypadku League of Legends. Obraz na TV jest strasznie zniekształcony - Panasonic, plasma st60, podłączenie lapka pod TV.

Dodam, że "po drodze" wszystko jest dobrze - główne okienku clienta, wybór postaci, sklep itp. Dopiero jak gra mi się ładuje to obraz wygląda jak na zdjęciu. Z ustawieniami w TV się bawiłem, więc tę opcję raczej bym wykluczył.

Miał ktoś może podobny problem?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 10 Paź 2013 18:57
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Na początek zaktualizuj sterowniki karty graficznej w laptopie.

0
  • #3 10 Paź 2013 23:00
    Ziombel89
    Poziom 2  

Okej, a jak to nie pomoże? Myślicie, że są jakieś alternatywy?

0
  • #4 11 Paź 2013 09:13
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Być może sama gra korzysta z takich ustawień graficznych, że TV nie jest w stanie normalnie rozpoznać tego obrazu i są takie "artefakty" - możesz spróbować zmienić ustawienia graficzne w grze (rozdzielczość gry, ilość kolorów itp.)

0
  • #5 11 Paź 2013 12:54
    anmedia
    Poziom 39  

Ziombel89 napisał:
    Z ustawieniami w TV się bawiłem, więc tę opcję raczej bym wykluczył.

Ustaw w grze rozdzielczosc najnizsza jaka jest mozliwa. I pozniej stopniowo zwiekszaj az do mometu jak pokaza sie "krzaczory". Napisz przy jakiej rozdzielczosci obraz sie wysypie. Jak masz mozliwosc zmiany czestotliwosci ustaw na bezpieczna 50Hz.

Dodano po 2 [minuty]:

Ziombel89 napisał:
    w tym przypadku League of Legends.

Zobacz na pudelku czy nie ma tam czasem informacji ze gra nie wspiera kart graficznych laptopow. Bo wiele gier nie dziala poprawnie na laptopach!

0
  • #6 12 Paź 2013 12:23
    Ziombel89
    Poziom 2  

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem - rozwiązanie było bardzo proste. Musiałem zwiększyć rozdzielczość w grze :D

Nie wiedziałem, że po podłączeniu do TV zwiększy mi się ilość dostępnych rozdzielczości. Zmieniłem na największą i śmiga pięknie :)

0