Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung np700z5a - Laptop nie wykrywa bluetooth

10 Paź 2013 18:22 2517 2
  • Poziom 9  
    Siedzę już drugi dzień nad tym problemem przeszukując internet aż muszę się Was poradzić, bo odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.

intel centrino advanced-n 6235

Miałem zainstalowany Windows 8 x64 pro (uefi dysk gpt) i było ok z wifi i bluetooth. Po przeinstalowaniu na windows 7 x64 ultimate (uefi dysk gpt) problem z bluetooth (wifi OK). Nie jest w ogóle wykrywany przez notebook, nie tylko przez system windows 7 (pod ubuntu system też nie wykrywa bluetooth).

Włożyłem również kartę intel centrino advanced-n 6230 (inna niż podana wyżej). Na niej również nie jest wykrywany bluetooth, więc to nie wina samej karty.

Pomimo że urządzenia nie ma w menadżerze urządzeń samsung np700z5a - Laptop nie wykrywa bluetooth zainstalowałem najnowsze sterowniki wifi: Link oraz Bluetooth Software Link co też nic nie dało.

Wygląda na to, że bluetooth jest wyłączony sprzętowo? Z tym, że w moim notebooku nie ma żadnego przycisku do on/off bluetooth. Jedynie do wifi Fn+F12 co jednak nie jest włączaniem sprzętowym, a softwerowym.

Nie mam pomysłów na rozwiązanie problemu. Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu?
  • Poziom 31  
    Masz zainstalowane oprogramowanie do skrótów klawiszowych "FN + *" ?

Sprawdź skrót FN + F12 - w większości modeli obsługuje on Wi-Fi oraz Bluetooth.
  • Poziom 9  
    Tak, mam go zainstalowanego i też włączałem i próbowałem tam różnych opcji (razem z włączaniem i wyłączaniem wifi), ale o bluetooth nic nie znalazłem.

Zapomniałem jeszcze dodać, że w biosie nie mam żadnych opcji do BT

edit:

To jednak w karcie nie działa BT...