Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Primera p11 2.0b 2001r. - Siłownik/sterownik klap ogrzewania- klimatronik

killplama 10 Oct 2013 18:50 2652 6
 • #1
  killplama
  Level 10  
  Witam wszystkich z forum:)
  Jest to mój pierwszy post (chociaż czytam je intensywnie) więc proszę o wyrozumiałość i wskazówki.
  Kupiłem niedawno Nissana Primere 2001r. p11 2.0 benzyna 140km z auta jestem zadowolony ale pojawił się jeden problem, otóż nie działało ogrzewanie wizyta w warsztacie wskazała sprawcę siłownik (nie działał pod akumulatorem) klap odcinających zamykających nagrzewnicę zakupiłem ów siłownik i po podpięciu nie działa! mechanik podłączył do akumulatora i działa przesuwa tą dźwigienką więc siłownik sprawny. Szukałem po forum były wątki ale nie wyjaśnione do końca tylko w jednym coś o czujniku temp. wnętrza. Wyczyściłem sprawdziłem obwód jest, sterownik dalej nie działa. Proszę nakierujcie jakoś moje poszukiwania.
 • #2
  killplama
  Level 10  
  Podbijam.
  Dodatkowo jak włączam funkcje auto dmucha na full mimo że zmieniam temperaturę na wyświetlaczu to nie reaguje.
  Czy nikt nie może pomóc?
 • Helpful post
  #3
  zaq25
  Level 16  
  Jeżeli w trybie automatycznym dmucha na max-a to oznacza ze sterownik próbuje jak najszybciej dogrzać wnętrze. Czyli różnica pomiędzy temperaturą zadaną a mierzoną jest duża. Jeśli zmieniasz nastawę temperatury i obroty wentylatora się nie zmniejszają to prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik temperatury wnętrza samochodu lub sterownik odczytuje bardzo małą wartość.
  Trzeba by odnaleść w dokumentacjach jakiego rodzaju jest to czujnik i jaką powinien mieć rezystancję. Zmierzyć go i porównać i ewentualnie wymienić.
 • #4
  killplama
  Level 10  
  Zmierzyłem miernikiem obwód był ale o ile funkcja auto może faktycznie zbierać złe dane z czujnika to jak wytłumaczyć że po przejściu na sterownie ręczne i ustawieniu max temperatury siłownik od klap nagrzewnicy ich nie otwiera?
 • #5
  zaq25
  Level 16  
  killplama wrote:
  Zmierzyłem miernikiem obwód był ...
  co to znaczy - podaj wartość rezystancji.
 • #6
  killplama
  Level 10  
  Na mierniku made in china na pozycji 200k (nie wiem co to znaczy) 71,3. Jeżeli to źle wykonałem to proszę o rade na którą pozycje nastawić.
  A więc sprawny czy nie do końca?
 • #7
  killplama
  Level 10  
  Wymieniłem panel klimatronik i wszystko działa jak należy. Czujnik sprawny reszta też wymiana bardzo prosta także można bawić się samemu. Dzięki za podpowiedzi. Temat do zamknięcia