Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Primera p11 2.0b 2001r. - Siłownik/sterownik klap ogrzewania- klimatronik

killplama 10 Oct 2013 18:50 2652 6
    killplama
    Level 10  
    Witam wszystkich z forum:)
    Jest to mój pierwszy post (chociaż czytam je intensywnie) więc proszę o wyrozumiałość i wskazówki.
    Kupiłem niedawno Nissana Primere 2001r. p11 2.0 benzyna 140km z auta jestem zadowolony ale pojawił się jeden problem, otóż nie działało ogrzewanie wizyta w warsztacie wskazała sprawcę siłownik (nie działał pod akumulatorem) klap odcinających zamykających nagrzewnicę zakupiłem ów siłownik i po podpięciu nie działa! mechanik podłączył do akumulatora i działa przesuwa tą dźwigienką więc siłownik sprawny. Szukałem po forum były wątki ale nie wyjaśnione do końca tylko w jednym coś o czujniku temp. wnętrza. Wyczyściłem sprawdziłem obwód jest, sterownik dalej nie działa. Proszę nakierujcie jakoś moje poszukiwania.
    killplama
    Level 10  
    Podbijam.
    Dodatkowo jak włączam funkcje auto dmucha na full mimo że zmieniam temperaturę na wyświetlaczu to nie reaguje.
    Czy nikt nie może pomóc?
  • Helpful post
    zaq25
    Level 16  
    Jeżeli w trybie automatycznym dmucha na max-a to oznacza ze sterownik próbuje jak najszybciej dogrzać wnętrze. Czyli różnica pomiędzy temperaturą zadaną a mierzoną jest duża. Jeśli zmieniasz nastawę temperatury i obroty wentylatora się nie zmniejszają to prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik temperatury wnętrza samochodu lub sterownik odczytuje bardzo małą wartość.
    Trzeba by odnaleść w dokumentacjach jakiego rodzaju jest to czujnik i jaką powinien mieć rezystancję. Zmierzyć go i porównać i ewentualnie wymienić.
    killplama
    Level 10  
    Zmierzyłem miernikiem obwód był ale o ile funkcja auto może faktycznie zbierać złe dane z czujnika to jak wytłumaczyć że po przejściu na sterownie ręczne i ustawieniu max temperatury siłownik od klap nagrzewnicy ich nie otwiera?
    zaq25
    Level 16  
    killplama wrote:
    Zmierzyłem miernikiem obwód był ...
    co to znaczy - podaj wartość rezystancji.
    killplama
    Level 10  
    Na mierniku made in china na pozycji 200k (nie wiem co to znaczy) 71,3. Jeżeli to źle wykonałem to proszę o rade na którą pozycje nastawić.
    A więc sprawny czy nie do końca?
    killplama
    Level 10  
    Wymieniłem panel klimatronik i wszystko działa jak należy. Czujnik sprawny reszta też wymiana bardzo prosta także można bawić się samemu. Dzięki za podpowiedzi. Temat do zamknięcia