Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 1.6 16v - spadajace obroty i gasniecie

10 Paź 2013 20:13 3168 12
  • Poziom 7  
    Mam astre g 1.6 16v ecotec mam taki problem że przy dojezdzaniu do krzyżówki naduszajac na sprzęgło i hamulec obroty spadają 500 _300 a nieraz (często) gaśnie podczas jazdy jak zmniejsze szybkość zapala się pomaranczowa kontrolka. Na komputerze wyszedł błąd kontrola prędkości samochodu. Dzieje się tak na paliwie i na gazie. Świece i przewody wymieniłem.proszę pomóżcie.
  • Poziom 33  
    W AG z tego co pamiętam to prędkość brana jest z ABSu. A spadek obrotów i gaśnięcie może być spowodowane zacinającym się zaworem EGR. A także z własmego doświadczenia - kiepska masa silnika.
  • Poziom 43  
    umyj przepustnicę w środku.
  • Poziom 10  
    Wystarczy, że przeczyścisz przepustnicę, ja jej nawet nie demontowałem. Uważaj na kanaliki z dopływem paliwa - nie możesz ich zatkać.
    Weź kawałem szmatki, przyda się jakiś środek, który zbiera smar i tego typu rzeczy...
    U mnie gasł na światłach, obroty spadały, falowały. Potem przez 5 lat nie było problemu. Daj znać czy pomogło.
    Pozdr.
  • Poziom 43  
    Jakie kanaliki??? :)
  • Poziom 7  
    W poniedziałek będę ją mył zobaczymy odezwe się . Dzięki pozdrawiam ps.przy okazji wyczyszcze egr i krokowy.odezwe się.
  • Poziom 10  
    andrzej20001 napisał:
    Jakie kanaliki??? :)

Tutaj więcej;
    Są dwa otworki w obudowie przepustnicy, wrzuć w googla przepustnica astra g, to będziesz widział na zdjęciach.
    W astrze nie ma silniczka krokowego.
    Pozdr.
  • Poziom 7  
    Umylem przepustnice krokowy i egr nadal obroty spadają i nieraz gaśnie jeszcze nic nie robiłem z czujnikiem kontroli prędkości(impulsator) . Czy on ma coś wspólnego z obrotami? Może ktoś ma zdjęcie jak on wygląda jaka jest jego cena? Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    W astrach G prędkość brana jest z czujnika ABS (ztcp przednie lewe koło). Jeżeli chodzi Ci o czujnik położenia wału to może być przy kole pasowym lub niedaleko sprzęgła od strony chłodnicy.
  • Poziom 7  
    Komputer pokazuje błąd czujnik kontroli prędkości samochodu ja mam zwykły analogowy licznik na linke i abs też nie mam to jest astra f 95 r. Więc skąd ten błąd. Nic z tego nie rozumiem.kontrolka nadal się zapala i obroty spadają. Czeski film. Pomocy.
  • Poziom 33  
    jankes9 napisał:
    Mam astre g 1.6 16v ecotec

To zmienia bardzo dużo. Ale z gaśnięciem spróbuj dołożyć masę silnika.
  • Poziom 7  
    Byłem na komputerze pokazał błąd-brak sygnału prędkości samochodu. Pojechaliśmy z podłączonym komputerem i pokazywał prędkość na komputerze do 20 km/h przy wyższej prędkości-. na komputerze pokazywana prędkość 0 . Ma ktoś pomysł na tą usterkę ?
  • Moderator Samochody
    W astrze f vss jest w zegarach