Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternatywa skype potrzebna

10 Paź 2013 20:37 7290 17
  • Poziom 12  
    Zdenerwowalem sie na skype poniewaz: nie mozna wylaczy autoupdate, skype rodzixom sie updateowal, nowa wersja nie jest kompatybilna z win xp sp2 I pisze fatal error cannot take cpu type czy cos takiego.

Potrzebna alternatywa Skype ktora spelnia takie wymagania:
    -jest wersja dzialajaca na win xp sp2 I win 7 64bit I androida;
    -mozna pisac I rozmawiac najlepiej z kamera;
    -dla rodzicow przydalaby sie wersja po polsku;
    -wysylanie duzych plikow np po 8gb;
    - mozna sie dzielic ekranem z kims;
    - nie ma problemow jak w skype;
  • Poziom 28  
    MadeInBolivia napisał:
    Zdenerwowalem sie na skype poniewaz: nie mozna wylaczy autoupdate

W starej wersji np. 3.8.0.188 da się wyłączyć aktualizacje.
  • Moderator Samochody
    WTW z wtyczką Skype - można pisać i rozmawiać z ludźmi mającymi Skype i chyba jako jedyny alternatywny komunikator z wtyczka nie wymaga zainstalowanego Skype.
  • Poziom 12  
    @mickpr - nie chce sp3, dzieki za linki

@xury - uzywam tej strony

@gelip - skypa zablokowal wszystkie wersje starsze niz 5.0 (po prostu nie loguja sie do konta)

@tzok - w wtw brak wiadomosci ze skype

@Bartolinis - ostatnia wersja gg jaka mialem to 6.0, niech tak pozostanie, za moich czasow mowilo sie padu padu bo serwer byl glownie offline.
  • Poziom 39  
    MadeInBolivia napisał:

SP3 to podstawa do poprawnego działania programów, bardzo dużo programów wymaga SP3, a zresztą ten Service Pack łata też dziury w systemie. Nie wiem czemu go nie chcesz.
  • Poziom 39  
    kasiunia7777 napisał:
    SP3 to podstawa do poprawnego działania programów, bardzo dużo programów wymaga SP3, a zresztą ten Service Pack łata też dziury w systemie. Nie wiem czemu go nie chcesz.
    Widocznie kolega jest ma swoje zasady :). Tyle, że potem niepotrzebnie się dziwi, że mu najnowszy Skype nie działa. No cóż - jego wybór, jego prawo.
  • Poziom 12  
    kasiunia7777 napisał:
    MadeInBolivia napisał:

Sterownik do karty tv mi nie dziala z SP3.

Poza tym, roznica miedzy sp2 i sp3 jest mala, rozumiem potrebe sp2 jezeli ktos chce miec obsluge wielkich dyskow, ale sp3 nic konkretnie nie daje, ludzie od softu powinni zapewnic wsteczne kompatybilnosc jesli tylko mozna, skype do nowego skypa wladowal sprawdzanie cpu id (tylko sp3), powazam ich za szpiegow bo to nie jest niezbedne do funkcjonowania softu, mam dosyc sztucznych ograniczej, wiec czas z nich zrezygnowac.
  • Poziom 39  
    MadeInBolivia napisał:
    Sterownik do karty tv
    Co to za karta ?
  • Poziom 39  
    MadeInBolivia napisał:
    ludzie od softu powinni zapewnic wsteczne kompatybilnosc jesli tylko mozna,

Teraz programiści idą do przodu i wspierają co nowe, a microsoft za kilka miesięcy kończy wsparcie dla XP bodajże w kwietniu. Programiści już coraz mniej uwagi zwracają, na tak stary system jak XP. Korzystają z niego tylko ludzie, którzy mają starsze komputery, ten system niedługo poprostu zniknie, te starsze komputery nie będą wieczne i kiedyś będą musiały się zepsuć i XP zniknie jak i 98.
  • Poziom 12  
    kasiunia7777 napisał:
    MadeInBolivia napisał:
    ludzie od softu powinni zapewnic wsteczne kompatybilnosc jesli tylko mozna,

Teraz programiści idą do przodu i wspierają co nowe, a microsoft za kilka miesięcy kończy wsparcie dla XP bodajże w kwietniu. Programiści już coraz mniej uwagi zwracają, na tak stary system jak XP. Korzystają z niego tylko ludzie, którzy mają starsze komputery, ten system niedługo poprostu zniknie, te starsze komputery nie będą wieczne i kiedyś będą musiały się zepsuć i XP zniknie jak i 98.

Co ty nie powiesz?
    Pracuje w gigantycznej firmie w UK. Kazdy nowy laptop ma win xp! Nawet nowe Delle precision sprzed miesiaca. Tak chce firma, Dell tak dostarcza.

Kazdy biznesowy laptop ma miec vga, bo projektory sa vga a kable hdmi maja problem powyzej 5-10 m czesto.

Da sie? Da sie.
  • Moderator Samochody
    MadeInBolivia napisał:
    @tzok - w wtw brak wiadomosci ze skype
    Jak to brak wiadomości ze Skype, przecież sam go używam jako klienta Skype... działają wiadomości tekstowe (chat) i rozmowy głosowe, niestety na chwilę obecną nie działają rozmowy wideo.
  • Poziom 39  
    MadeInBolivia napisał:
    Kazdy nowy laptop ma win xp!

To nie wiem co to za nowe komputery macie, chyba że jakieś leżaki magazynowe, ale teraz 8GB pamięci ram to standard w komputerach, a XP 32bitowy wiadomo obsłuży tylko do 3,25GB. Zresztą do 95% nowych sprzętów zwłaszcza laptopów nie ma sterowników pod XP.
    W sumie jak nie potrzebny wam jakiś mocny sprzęt to macie starszy i na XP, ale jak by nie było ten system zaczyna zanikać i niedługo całkiem zniknie, a programiście nie cofają się a idą do przodu z technologią.
  • Moderator Samochody
    MadeInBolivia napisał:
    Ludzie od softu powinni zapewnić wsteczną kompatybilność jeśli tylko można

Pamiętaj też, że Skype został przejęty przez Microsoft... Poza tym autor/wydawca oprogramowania, a już zwłaszcza darmowego oprogramowania, może sobie wspierać jaki system chce i nikt mu nie będzie dyktował co ma wspierać a czego nie.
  • Poziom 28  
    MadeInBolivia napisał:
    @gelip - skypa zablokowal wszystkie wersje starsze niz 5.0 (po prostu nie loguja sie do konta)

Bzdura, Skype nic nie zablokował. Mam tę wersję którą polecałem i działa. Faktycznie logowanie trwa długo ale tylko pierwsze logowanie. Później już normalnie szybko się loguje i działa. System WinXP SP2.

- Wywal najnowszą wersję Skype
    - Zainstaluj 3.8.0.188 i wyłącz w ustawieniach aktualizacje
    - Zaloguj się i poczekaj od minuty do kilku minut na zalogowanie
  • Poziom 20  
    Bzdura skype nic nie zablokował używam wersji 4.2 i działa najnormalniej w świecie w dodatku z serwis pack 3 .
    Kolega jakoś dziwnie kombinuje ale to pomijam ,każdy ma swoje upodobania.
    co do sterowników tak często się zdarza że coś tam nie trybi .
    Co do alternatywy skype to jest przecież kilka programów nie które nawet nawet miały możliwość połączenia się z skaypem ale czy to działa nie wiem może ktoś korzystał i podpowie .
    Alternatyw jest np.oovoo http://forum.dobreprogramy.pl/alternatywa-dla-skype-t537282.html może tu kolega znajdzie odpowiedź . z popularnych tlen, gg ,chyba nawet Pidgin dla windows, aqq i głos i kamerka ,nic tylko testować i dobrać do swoich potrzeb.