Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Midland 75-822-przestrojenie - Radio na syntezie samsunga

darekmoj 10 Oct 2013 20:44 1917 2
    darekmoj
    Level 10  
    Witam chciałem poruszyć ten temat jeszcze raz. Mam takowe radyjko tylko na innej syntezie niż opisywane na forum. Jest to synteza Samsunga. Nie mogę znaleźć kwarcu 4,5, do którego trzeba przylutować kondensator 25 pF. Proszę o podpowiedź. Załączam zdjęcie.

SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    darekmoj wrote:
    Jest to synteza samsunga. Nie mogę znaleźć kwarcu 4,5 , do którego trzeba przylutować kondensator 25 pF

Proszę bardzo :

Napisałeś, że "... przylutować kondensator 25pF " , tylko jak i gdzie. :?:

Pamiętaj, że nie jest to zwykły kwarc tylko rezonator ceramiczny i ma mniejszą sprawność "Q" niż taki "zwykły" (nam znany) kwarc, który może mieć Q=300 a nawet i 900 (przy odpowiednim cięciu).

Ostatnio bawiłem sie takim radiem na przestrojenie w "0" i niestety poległem dochodząc z 005,00kHz tylko do 002,10kHz. :cry:

Pozdrawiam.
    darekmoj
    Level 10  
    Jest temat na elektrodzie o przestrojeniu tego radia tylko z procesorem Maxon 2208433 . Tam jest trochę inna płyta. Z tego postu zaczerpnąłem pomysł dolutowania kondensatora do tego kwarcu. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic783707.html

Edit:

Witam udało mi się przestroić to radio. Kondensator 25 pF dolutowany do metalowego kwarcu na zdjęciu oraz 15 pF do kwarcu 10.240 , który jest na drugiej płytce.

Posty scaliłem. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Kolego, łamiesz regulamin pkt 3.3. /Olek II/