Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A6 C5 - Ustawienie wskazówek licznika

Michoo02 10 Paź 2013 21:38 6141 5
  • #1 10 Paź 2013 21:38
    Michoo02
    Poziom 12  

Witam wszystkich forumowiczów

Dokopałem się do takiego oto filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=qrxS9Apgeeg

Ciekawi mnie w jaki sposób uzyskał komunikację z dwoma zegarami od temp oleju i wskazanie ładowania.

Z tego co widzę to auto na filmie jest z 2000r. nie wiem czy po lifcie czy nie.
    Ja u siebie diagnozowałem licznik bo zmieniałem sobie wyświetlacz fis i w celu kalibracji licznika (trzeba było ściągnąć wskazówki i ustawić je na nowo podłączylem go pod komputer) i nie miałem komunikacji z zegarami od temp oleju i wskaźnikiem ładowania.

Obrotomierz prędkościomierz temp wody i poziom paliwa utawiłem a te dwa to tak mniej więcej i nie wiem czy nie przekłamuje wartości.

Moje pytanie brzmi czy mój licznik też tak można zdiagnozować żeby wyskalować te dwa zegary Samochód mam z 1997r i diagnozowałem vagcom 311-2n a i licznik vdo.

0 5
  • #2 11 Paź 2013 10:52
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Jeżeli licznik jest sprawny i z tego samochodu to przy "output test" powinny się wychylić jak na załączonym silniku.
    Do tego rocznika samochodu nie trzeba nowszej wersji programu diagnostycznego.

0
  • #3 11 Paź 2013 18:42
    Michoo02
    Poziom 12  

Tak wszystko jest sprawne tylko przy output test nie wychylają się te dwa zegary. Wszystkie inne funkcje działają bez zarzutu. Zauważyłem że zegary od prędkościomierza obrotomierza temp. wody i paliwa są na silnikach krokowych zaś te są na innym silniczku jak by na sprężynie i nie wiem czy po lifcie były inne montowane. U kolegi sprawdzałem również taki sam rezultat.

0
  • #4 01 Lis 2013 23:41
    Michoo02
    Poziom 12  

Witam ponownie. Odświeżam temat przy okazji wymiany wyświetlacza FIS u kolegi w aucie.
    otóż sytuacja jest następująca. Puszczałem w tryb testowy 3 samochody A4 B5 i dwie A6 C5 (na filmiku jedna z nich) i na każdej ten sam rezultat więc nie ma możliwości że mój czy kolegi licznik uszkodzony badź jakiś problem z vagiem. Sami zobaczcie! :)

http://www.youtube.com/watch?v=urNZBbyoWYw

0
  • #5 02 Lis 2013 12:31
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Przecież liczniki z obu filmów są inne. Nie porównuj licznika z analogowym zegarkiem do licznika z cyfrowym bo to już co innego.

0
  • #6 02 Lis 2013 12:44
    Michoo02
    Poziom 12  

No dobrze zgodzę się że w pewnych kwestiach są inne. Pytam dlatego bo nie miałem do czynienia z licznikiem który ma cyfrowy zegarek i dlatego dociekam pewnych kwestii. Szczerze mówiąc myślałem że tylko oba zegary różni rozwiązanie zmiany zegarka z analogowego na cyfrowy. Ale skoro kolega mówi że ten zegar z 00'r to już całkiem inne rozwiązanie no to to rozwiązuje moje problemy. A koledzy w postach powyżej trochę zbijali z tropu.

Mimo to dzięki!

0
  Szukaj w 5mln produktów