Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZAwiesza sie-dziwne paski-zintegrowana grafika- wymieniona plyta, zasilacz,proce

10 Paź 2013 22:11 2721 20
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, bardzo proszę o pomoc. Zamówiłem kilka komputerów z czego jeden zabiera mi sen z powiek. Komputer wiesza się i nie odpowiada ( jak na zdjeciu). Wymieniłem w pierwszej kolejnosci zasilacz na nowy, później płyte główną w końcu procesor, dysk i pamieci ( ktore przeszly testy). Komputer nadal wiesza sie w stanie spoczynku a została mi do wymiany obudowa ( sick !) i napęd. Czy jest szansa że uszkodzony napęd może stwarzać takie problemy ? Z tego co znalazłem na forum najczęściej winna jest grafika, ale w tym komputerze jest zintegrowana. Proszę o jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam ZAwiesza sie-dziwne paski-zintegrowana grafika- wymieniona plyta, zasilacz,proce
  • Poziom 30  
    Próbowałeś zmienić kabel PC<->monitor? Albo podłączyć nawet inny monitor?
  • Poziom 25  
    Ale może wymień dokładnie te wszystkie podzespoły
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    wojtekgdy napisał:
    Czy jest szansa że uszkodzony napęd może stwarzać takie problemy ?

Najłatwiej będzie go odłączyć i sprawdzić czy problemy nie ustały, poza tym do sprawdzenia karta graficzna i taśmy dysku/dysków ile nie były zmieniane. Na wszelki wypadek możesz podać screen CrystalDiskInfo.
  • Poziom 43  
    wojtekgdy napisał:
    Zamówiłem kilka komputerów z czego jeden zabiera mi sen z powiek.

Reklamuj. Chyba gwarancję dostałeś?
    Czy w Biosie też jest taki efekt?
    W tym dziale obowiązuje:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2367809.html
    Zwłaszcza punkt 3.
  • Poziom 9  
    Dostałem gwarancje ale na kazdy element z osobna . Nie moge odesłać całego kompa. Monitor jest zmieniany i kabel również. Odłączyłem napęd i zobacze czy to sie powtórzy, a jeżeli tak to rzeczywiście zostaja mi tylko taśmy dysku bo nic innego juz nie przychodzi mi do glowy.
  • Poziom 43  
    Pytałem o coś:
    Robert B napisał:
    Czy w Biosie też jest taki efekt?
    W tym dziale obowiązuje:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2367809.html
    Zwłaszcza punkt 3.

Cytat:
    3. W wątkach hardware’owych podawania kompletu informacji sprzętowych związanych z opisem problemu.
    wojtekgdy napisał:
    Dostałem gwarancje ale na kazdy element z osobna . Nie moge odesłać całego kompa. Monitor jest zmieniany i kabel również. Odłączyłem napęd i zobacze czy to sie powtórzy, a jeżeli tak to rzeczywiście zostaja mi tylko taśmy dysku bo nic innego juz nie przychodzi mi do glowy.

Podaj screen z CrystalDiskInfo będzie coś wstępnie nt taśmy od dysku wiadomo, błędy w C7 informują o jej złym stanie.
  • Poziom 43  
    wojtekgdy napisał:
    w tym komputerze jest zintegrowana

Oprócz pytań, na które nie uzyskałem odpowiedzi, zadam jeszcze jedno:
    Czy kołki dystansowe są na właściwych miejscach?
  • Poziom 9  
    Cooler Master obudowa komputerowa Elite 330U 500W PSU czarna
    C3910482 WD10EZRX Dysk twardy WD Green, 3.5'', 1TB, SATA/600, 64MB cache
    C6700840 GA-H77M-D3H Gigabyte GA-H77M-D3H, H77, DualDDR3-1600, 2xSATA3, SATA2, HDMI, RAID, DVI, mATX 3
    C6505126 DRW-24F1ST/BLK/B/AS ASUS Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA, BULK
    C6301883 BX80637I53330 921407 Intel Core i5-3330, Quad Core, 3.00GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, VGA, BOX
    C9851705 KHX1600C9D3K2/8GX Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

W biosie nic nie patrzyłem, gdyż nie siedze zbyt mocno w temacie - składam komputer od czasu do czasu i nigdy nie miałem takiego problemu.

Screen z CrystalDiskInfo :
    https://obrazki.elektroda.pl/5305547000_1381438463.jpg

Dodano po 2 [minuty]:

A kołki są na miejscu - płyta jest zdystansowana od obudowy.
  • Poziom 43  
    wojtekgdy napisał:
    W biosie nic nie patrzyłem,

Ty nie masz tam grzebać, tylko odpowiedzieć czy taki efekt jest na starcie płyty czy tylko w Windows?
    wojtekgdy napisał:
    A kołki są na miejscu - płyta jest zdystansowana od obudowy.

Żadnego "nadliczbowego"?
    Uruchamiałeś na blacie w minimalnej konfiguracji?
    Dysk nowy, brak problemów, nie ma błędów wskazujących na uszkodzenie taśmy.
  • Poziom 9  
    Tylko w windowsie pojawia się owy problem ( system jest przeinstalowany już trzeci raz). Zastanawia mnie tylko , czy zakładając że byłaby to taśma albo napęd czy nawet po odłączeniu napędu windows zapamięta błąd przez środowisko zaistniałe przy instalacji ?

Liczba kołkow = liczbie śrub.
    Nie ueuchamiałem w ten sposób. Najgorsze że od półtorej godziny komputer działa i nie wykazuje żadnych problemów. Nawet jeżeli odłącze np napęd i pochodzi pół dnia bez zawieszenia nie mam stuprocentowej pewności że to było źródłem problemu..
  • Poziom 12  
    Grafa na plycie padnieta
    w biosie dziala ok bo nie ma zalaczonej akceleracji i sterownikow ktore chca z niej wyciskac fajerwerki
    w windows masz sterowniki i karta dostaje kopa przez co sie grzeje i masz takie kwiatki

odpal jakis benchmark gpu i po paru(nastu) min powinna sie wywalic
  • Poziom 9  
    Odpalam test i nic sie nie wysypuje ... A żeby było śmieszniej te pierwsze bebechy przełożyłem do innej obudowy , postawiłem system i wszystko wydaje się w porządku.
  • Poziom 43  
    Więc prawdopodobne mikropęknięcia na płycie. Inaczej się układa w innej obudowie. Dlatego mówiłem o płycie na blat.
  • Poziom 10  
    Pomimo, że niekoniecznie często widać rezultat spróbuj tak jak radzili poprzednicy wyciągnąć wszystko na "blat" podłączyć tylko: płytę główną do zasilacza z pamięcią i procesorem, klawiaturę i mysz i monitor. Następnie odpal jakikolwiek "system" z Pendrive: Linux, WinPE itp. Coś co "wejdzie" w tryb graficzny. Prawdopodobnie masz uwaloną pamięć dla karty graficznej. Bios i wszystko tekstowe działa ok. Ale jak zainstalujesz system i próbuje on inicjować wyższy tryb graficzny (korzysta z większej ilości ramu karty) to masz ten efekt. Jeśli na płycie grafika nie ma własnej pamięci to potestuj inne kości RAM. Próbuj też delikatnie wyginać płytę - może coś zaobserwujesz. W każdym razie masz na 100% uwaloną płytę główną lub RAM.

Powodzenia
  • Poziom 9  
    Dzieki za pomoc , Ram był maglowany całą noc memtestem (kilkanascie cykli) , płyte już też troche pomęzyłem i nic sie nie działo. Poki co odłączyłem napęd i wymieniłem tasme dysku i odpukać chodzi już pół dnia. Ta Taśma to ostatnie logiczne wytłumaczenie (pomijaja cfakt iż program nic takiego nie wykazał). Pozdrawiam
    slicznymanio napisał:
    Próbuj też delikatnie wyginać płytę - może coś zaobserwujesz.

Sugerujesz wyginanie płyty głównej? W ten sposób jeszcze bardziej może się uszkodzić. Poza tym gdzie ma obserwować, na monitorze? Ma robić takie rzeczy z włączoną płytą?
  • Poziom 10  
    Tak, sugerowałem lekkie wyginanie płyty - efekt obserwować na monitorze. Płyty główne są kilku-warstwowe i często zdarza się tak, że przerwa jest właśnie w środkowej warstwie. Takie wyginanie można zrealizować podkładając pod płytę coś sztywnego i dociskając za krawędzie. Nie jest to metoda może elegancka ale często skuteczna. Można też testowo ochłodzić sprayem mostek (chip) ...
    Ja osobiście w taki sposób "walczyłem" z płytą która na stole działała a wkręcona w obudowę nie. Zwarcia żadnego nie było, przykręcona prawidłowo a jednak. Zauważyłem, że delikatnie dociskając ją w okolicach mostka południowego - działa!
    Wkurzająca awaria bo wykręciłem niedziałającą płytę i odesłałem do serwisu - wróciła jako OK. Wkręciłem do obudowy i znów to samo - dlatego ją doginałem :)
  • Poziom 9  
    Rozwiazaniem był istawienia w biosie. Karta grafiki była ustawiona na 16 MB. Po zmianie na normalną ( wyższą ) wartość problem zniknął.