Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MR/GGT 3003 - uszkodzony/niekompletny generator prądu

mcclaud 10 Paź 2013 23:04 2433 2
  • Witam
    Nabyłem ostatnio w bardzo okazyjnej cenie przenośny generator, a w zasadzie praktycznie dostałem go za bezcen. Niestety urządzenie nie jest sprawne. Myślę, że nie jest też kompletne.
    Poprzedni właściciel próbował naprawiać coś na własną rękę, ale nie szło mu z tym tak dobrze, jak ze spaleniem prądnicy :)
    Poszukuję schematu tego generatora, a przynajmniej informacji czego brakuje. Mam wrażenie, że zgubiony został element, który powinien być zamontowany na osłonie generatora obok listwy rozdzielczej 230V.
    Generator dysponuje wyjściem 12V do ładowania akumulatorów. Poprzedni właściciel podobno podłączył pod nie jakąś pompkę głębinową. Podejrzewam, że wyjście 12V nie jest w tym modelu zabezpieczone (nigdzie nie znalazłem śladu oprawy bezpiecznikowej). Mogło nastąpić zwarcie i jakiś element zwyczajnie "wyparował" (np. prostownik i stabilizator napięcia lub przynajmniej bateria kondensatorów).
    Obecnie generator wygląda tak:
    Stojan dałem już do przewinięcia. Myślę, że z przywróceniem zasilania 230/400V nie będzie problemu, ale chcę przywrócić pełną sprawność urządzenia.
    Proszę o pomoc osoby, które dysponują podobnym sprzętem, naprawiały kiedyś taki generator lub najzwyczajniej w świecie mają schemat tego generatora.
    Pozdrawiam

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mcclaud
    Poziom 15  
    Specjalizuje się w: elektronika, mechanika
    mcclaud napisał 168 postów o ocenie 3, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Szczecin. Jest z nami od 2002 roku.
  • Pomocny post
    saszasty
    Poziom 8  
    Brakuje szczotkotrzymacza ze szczotkami oraz regulatora napięcia.
    Abrakadabra1234
    Poziom 9  
    Kolego, naprawiłeś ten generator, masz może jakieś zdjęcia AVR i szczotko trzymacza.