Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woltomierz Amperomierz yb27va brak pomiaru ujemnego

10 Paź 2013 23:33 3474 6
  • Poziom 20  
    Witam posiadam Woltomierz Amperomierz yb27va i podczas uruchomienia zasilacza symetrycznego działa tylko na napięciu dodatnim natomiast na ujemny nie chce działać czy jest jakaś możliwość żeby działał także na ujemnym ?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 20  
    Woltomierz Amperomierz yb27va brak pomiaru ujemnego

Normalnie podłączam woltomierz do + i do masy działa natomiast jak podłączam czarny do ujemnego zasilania to iskrzy sprawdziłem miernikiem 24V natomiast jak podłącze tak jak powinno pokazywać napięcie ujemne to woltomierz nie działa

Woltomierz Amperomierz yb27va brak pomiaru ujemnego Woltomierz Amperomierz yb27va brak pomiaru ujemnego Woltomierz Amperomierz yb27va brak pomiaru ujemnego
  • Poziom 42  
    Nie będzie działał, bo nie został przystosowany do mierzenia napięcia ujemnego
  • Poziom 20  
    a jest jakiś dostępny nie drogi żeby działał na dodatnie i ujemne ? Szukałem na allegro ale nie znalazłem, wszystkie działają na dodatnie
  • Poziom 40  
    Jeśli zasilisz miernik dla pomiaru ujemnego z osobnego źródła to przy podłączeniu czerwonego przewodu do masy a czarnego do ujemnego mierzonego napięcia to pomiar napięcia powinien działać. Oczywiście znaku minusa nie będzie. Co do pomiaru prądu to nie wiem czy będzie działać bo nie wiem jak jest realizowany.
  • Moderator
    Wystarczy, zamykam. Zaniżanie poziomu Piaskownicy.