Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF105 410 - Adblue EAS2 - zmiana sterownika i nr VIN

Bartolinis 10 Paź 2013 23:42 3480 5
  • #1 10 Paź 2013 23:42
    Bartolinis
    Poziom 10  

Witam,
    Adblue EAS2 mam zablokowane przez oszukanie temperatury.
    Zjarało się kilka elementów na płytce w sterowniku Adblue - do tego stopnia, że nie dało się ich wymienić ( płyta uszkodzona). Objawiało się to "check engine" i "ograniczenie mocy silnika".
    Zakupiłem używany sterownik o identycznych numerach, podmieniłem i .... pozostał problem - brak zgodności numeru VIN.
    Auto jedzie normalnie,Adblue działa jak wcześniej, ale chciałbym pozbyć się kontrolki i komunikatu.
    Czy można zmienić nr VIN w module adblue na właściwy dla tego pojazdu poprzez złącze diagnostyczne, a jeżeli tak to czym to zrobić ? Które narzędzie diagnostyczne pozwala na taką adaptację ?
    Posiadam Autocoma, mogę wysterować testy różnych podzespołów, ale adaptacji czegoś takiego nie widzę.

z góry dzięks za pomoc.

0 5
  • Pomocny post
    #2 11 Paź 2013 07:20
    Auto-Luk
    Poziom 11  

Idzie bez problemu przez złącze (TEXą) to zrobić w niecałą minute ;).
    Jak auto będzie przejeżdżać przez Bydgoszcz niech wpadnie do mnie
    tylko wcześniej daj znać.

Autocomem zapomnij to sprzęt do kasowania błędów a nie do diagnozy ;)

Ludzie co wy macie z tym autocomem ....... ;):)

0
  • #3 28 Sty 2016 13:44
    Demon2k9
    Poziom 3  

Witam kolego moze zdradzisz jak zmienic ten numer vin eas tak zeby gral z numerem vin bo mam taki sam problem mam dostep do daviego z gory dzieki pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2016 14:16
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Wchodzisz w emission control, dalej w EAS2, dalej w programming, dalej w program EAS2 ECU i dalej sam już system EAS2 skomunikuje sié z VIC-em aby pobrać (zapytać) jaki jest nr VIN auta i dla tego konkretnie numeru VIN przeprogramuje sterownik EAS2. właściwą dla tego VIN-u wersją oprogramowania EAS2. DAVIE prostu wrzuci software number który jest w zakresie VIN-ów tego samochodu

1
  • #5 28 Sty 2016 15:34
    Demon2k9
    Poziom 3  

Zaraz pójdę to sprawdzić, tylko nie wiem czy to istotne że ja mam zwykły Eas bo to jest euro 4

Dodano po 40 [minuty]:

Błąd skasowałem następnie puściłem programowanie i na razie wszystko jest ok dzięki za podpowiedź Pozdrawiam:)

0
  • #6 22 Sie 2017 19:36
    Bartolinis
    Poziom 10  

Temat zamykam. Dzięki za odp.

0