Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel i5-4430 - Niska wydajność procesora

11 Paź 2013 00:45 1848 4
  • Poziom 8  
    Witam

Zacznę od tego, że nie jestem pewien czy w dobrym dziale umieszczam temat ale po 15 minutach myślenia doszedłem do wniosku, iż dział ten jest najodpowiedniejszy.

No więc mam problem z procesorem, a mianowicie z jego niską wydajnością gdy tylko włączam komputer miernik na pulpicie wskazuje mi zużycie procesora około 20%. Kiedy odpalam różnego rodzaju gry które wymagają jednak trochę pracy procesora zużycie skacze mi do 99% i wszystko zaczyna się ciąć. Dla porównania powiem, iż na laptopie z procesorem i3 wygląda to lepiej niż na PCie z i5..

PCta tego kupiłem nie cały miesiąc temu na części. Samemu go składałem, był to mój pierwszy raz i miałem z tym trochę problemów ale w końcu mi się udało.

Znajomi radzili aby dokładnie sprawdzić czy wszystko jest dobrze poskładane w całość, tak więc sprawdziłem i nie znalazłem przyczyny. Według mnie problem leży bardziej w braku pewnych sterowników. Oczywiście zainstalowałem wszystko z CDka do płyty głównej.

Mój sprzęt to:
    Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm
    Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
    Obudowa Zalman Z9 U3 - USB3.0
    Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
    Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX rev 2.0.
    Procesor Intel Core i5-4430 6M Cache, do 3.20 GHz
    Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL
    Asus DRW-24B5ST SATA CZARNY (DRW-24B5ST/BLK/G/AS) BOX
  • Poziom 8  
    jakieś pomysły co mógłbym zrobić?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Lama5 napisał:
    No więc mam problem z procesorem, a mianowicie z jego niską wydajnością gdy tylko włączam komputer miernik na pulpicie wskazuje mi zużycie procesora około 20%.

To za dużo. Przeskanuj komputer MBAM(po aktualizacji bazy wirusów). Sprawdź co zużywa na starcie już 20%.
  • Poziom 8  
    Intel i5-4430 - Niska wydajność procesora Intel i5-4430 - Niska wydajność procesora Intel i5-4430 - Niska wydajność procesora

trochę tego znalazło :(
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Szkodliwe wpisy z rejestru i pliki należy usunąć.