Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gasną wyświetlacze po włączeniu zapłonu ibiza 1.9 td

11 Paź 2013 08:27 1413 6
  • Poziom 8  
    Bardzo proszę o pomoc, po włączeniu stacyjki gasną wyświetlacze, wariują też wskaźniki obr i prędkości, kontrolka świec żarowych mruga 3 razy na sekudnę, a spod kierownicy tam gdzie tablica przekaźnikowa słychać dziwny sygnał. Oczywiście wcześniej rozrusznik nie reagował na stacyjkę
    co zrobiłem:
    wymieniłem akumulator,
    odpiąłem rozrusznik,
    wyjąłem i włożyłem ponownie przekaźniki,

Myślę, że to sprawa tych przekaźników, ale który? żaden nie wyglądał na osmolony,

bardzo proszę o pomoc
    Tomasz

aha, seat ibiza 1.9 td 75 Km, 1996 r.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    najprawdopodobniej padła Ci kostka stacyjki mieści się ona na końcu stacyjki pod kierownicą możesz spróbować ją rozebrać i przeczyścić styki lub wymiana na nową nie jest zbyt droga
  • Poziom 8  
    hm, padła czyli nie przewodzi? gdyby była padnięta, to raczej nie powinno być zapłonu, w dodatku ten dźwięk z tablicy przekaźnikowej, sprawdzę tą kostkę, dziękuję za odpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    objawy są rózne od właśnie tak jak u ciebie że jest dyskotek na tablicy poprzez to że nie można odpalić samochodu, w niej w środku przepalają się styki i nie łączy, podopno jest to przypadłość samochodów grupy VW
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Masa silnika i karoserii ok?
  • Poziom 8  
    przyznam się, że tego nie sprawdzałem, dziękuję za wskazówki, dam znać, gdy się do nich zastosuję
  • Poziom 8  
    Jednak to była masa! Dziękuję za pomoc, temat rozwiązany!