Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek KPZ - kalibracja wagi

siwy15l 11 Oct 2013 09:26 3588 1
    siwy15l
    Level 9  
    Witam. Mam problem z kalibracją wagi KPZ 51-e7. Odczyt z działek 263405. Działki nie pływają jednak z skróconej instrukcji kalibracji którą mam wiele nie zdziałam ;/

Taką instrukcję mam:
    -przełożyć zworę na płycie na pozycję CAL.
    -włączyć wagę z wciśnietym przyciskiem 0.
    -ukaże się F0, akceptować przyciskiem Enter,
    -komunikat Zero akceptować Enterem (waga wczyta pusty wózek),
    -następnie wpisuje wartość odważnika kalibracyjnego i akceptuje Enterem, wartość zacznie mrugać. Ładuje na pomost określoną wartość i potwierdzam Enterem.

I tu jest problem ponieważ miernik zaczyna wtedy wskazywać jakieś głupoty. Działki skaczą i zmieniają się momentalnie. Można czekać długo a i tak te liczby wariują i nic więcej się nie dzieje. Po wyłączeniu wagi i przepięciu zwory w normalną pozycję waga dalej włącza się w tryb F0 i nie wiem jak dalej wrócić do trybu ważenia :/.

Dodam że poprzednia płyta nie uruchamiała się wogóle (napięcia wszystko dochodziło i widocznych uszkodzeń na płycie nie znalazłem. Płyta wymieniona na nową dlatego myślę że płyte można wyeliminować. Wózek paletowy jest do 2t ładownośći i jeśli ktoś się orientuje ile działek powinno być to byłbym wdzięczny.

Po podłączeniu belek pod głowice Radwagu wszystko jest ok więc problem kabli, przewodów raczej wykluczam.

Jeśli ktoś dysponuje kompletną instrukcją i udostępni mi ją to byłbym bardzo wdzięczny.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
  • Helpful post
    grzeban
    Level 24  
    Witam, przy wymianie płyty należy ją na nowo zaprogramować tj. zakres, działka punkt dziesiętny , ciężar martwy itd. Jeżeli płyta jest zaprogramowana to jakie parametry są ustawione w F1 , może tu jest jakiś błąd, ewentualnie sprawdź pochył ( czujnik poziomu ) przy znacznej różnicy poziomów wagi z wózkiem nie wyregulujesz, a jak masz wątpliwości co do sprawności czujnika to zewrzyj punkty lutem przy J15 lub daj zworę na J16 to wyeliminujesz błędy przetwornika ,

a co do instrukcji to ciężko zdobyć ale zerknij tutaj

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8090207#8090207