Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Kontrolka oleju mruga i piszczy!

11 Paź 2013 10:22 4497 3
  • Poziom 2  
    Witam, otóż. W środę było wszystko dobrze, zgasiłem samochód i ok. Dzisiaj rano chce jechać do pracy i samochód nie chce odpalić.. W ogóle nie kręci, okazało się że akumulator spadł mi na rozrusznik i odpięły się kable od rozrusznika, wpiąłem je i odpalił. Przejechałem 1km, zaczyna coś piszczeć i kontrolka od oleju się pali, znaczy miga. Olej był wymieniany pod koniec sierpnia tego roku, i jest dobry stan oleju, wie ktoś jaka może być przyczyna? Czy odpięło mi również kontrolkę oleju czy jakiś inny kabel może ? Nie znam się za bardzo na tym całym mechanizmie tego.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Sprawdź przewody do czujników olelu,jeden przy fitrze oleju drugi na z boku głowicy silnika od strony skrzyni biegów.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Sprawdź styki, może są zabrudzone i gdzieś nie łączy.
  • Poziom 2  
    Aha, i robi tak, jak przekroczę 80 km/h i jak się włączy to wtedy nawet na postoju..

Dodano po 57 [minuty]:

Zrobiłem tak: Odpiąłem oby dwa czujniki, podpiąłem je na nowo, i jeszcze jedną kostkę przypiąłem, dziwnym trafem nie była. I jak na razie nic nie piszczy, ani nie mryga, przejechałem 6 km i spokój.. Zobaczymy czy problem nie wróci.