Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód dostawczy - co polecacie?

Rocketlog 11 Paź 2013 14:27 3411 16
  • #1 11 Paź 2013 14:27
    Rocketlog
    Poziom 7  

Witam,

Na wstępie się przedstawię, nazywam się Łukasz i jestem z Lublina.

Mam następujący problem, chce kupić samochód - auto dostawcze służące do przewożenia elektronarzędzi potrzebnych do pracy. Auto ma być nowe.
    Moje wymagania:
    * 2 lub 3 miejsca z przodu i tylko z przodu
    * "paka zabudowana bez okien, aby nie można było podejrzeć co jest przewożone
    * ekonomiczny i trwały silnik
    * fajnie, jak by posiadało hak na wypadek podpięcia przyczepki
    * stała przegroda oddzielająca przedział pasażerski od "paki"
    * mało awaryjne!
    * nie rzucające się w oczy - pospolite.
    * w miarę przestronne i wygodne - mam 190cm wzrostu.

Szczególnych wymagań nie mam, nie "fixuję" się na konkretną markę i model. Jeżdżę ogólnie 50/50 trasa/miasto. Ok 20 tyś km rocznie. Samochód będzie stał na parkingu strzeżonym pod chmurką.
    Budżet ok 60-65 tyś zł brutto
    Samochody, które biorę pod uwagę, to:
    * Nissan NV200
    * Dacia Dokker
    * Citroen Berlingo

Może, jakieś sugestie, opinie - wady -zalety?

0 16
  • #2 11 Paź 2013 21:59
    jacekRCA
    Poziom 25  

Ma być nowy czy używany? Rozglądam się z bratem ostatnio po samochodach, takich półdostawczakach do jazdy codziennej. Przeglądałeś ofertę pickupów? Może na nowego np. Dmaxa to za mały budżet, ale warto poszukać używanych. ISUZU, firma co robi m.in. Dmaxa, jest znana w dobrych silnikach. Robią silniki nie tylko do samochodów. Są ekonomiczne i trwałe. Tu też polecam zwrócić uwagę na to, żeby np nie kupić benzyniaka o zbyt dużej pojemności, aby nie pchać się w koszty.

0
  • #3 12 Paź 2013 07:57
    Rocketlog
    Poziom 7  

Samochód tylko i wyłącznie nowy, pickup odpada ze względu na brak zabezpieczenia przewożonych narzędzi.

0
  • #4 12 Paź 2013 08:43
    psilos1
    Poziom 31  

Polecam Berlingo 2 ,model 2009>silnik 1.6 HDI dosyć żwawy 90 konny oszczędny turbodiesel .Spalanie w granicach 7 litrów.Samochód to typowy "osiołek roboczy"ma przejechane 87 tys. jak dotychczas bezawaryjnie.

0
  • #5 12 Paź 2013 09:34
    Rocketlog
    Poziom 7  

Dzięki za odp.
    Zastanawiam się nad silnikiem, czy przypadkiem nie wybrać benzynki. Zdarza się jeździć sporo po mieście, na krótkich dystansach - odpal zgaś i tak w kółko. Boję się, że diesel szybko padnie. Spalanie większe o 2l nie robi mi różnicy, bo suma sumarum cena diesla zawsze będzie wyższa w zakupie.

0
  • #6 12 Paź 2013 09:58
    psilos1
    Poziom 31  

Mały dieselek daje radę w mieście -szybko się nagrzewa a koszty mniejsze od benzyny z LPG

0
  • #7 12 Paź 2013 11:43
    Rocketlog
    Poziom 7  

psilos1 napisał:
    Mały dieselek daje radę w mieście -szybko się nagrzewa a koszty mniejsze od benzyny z LPG

Nigdy nie jeździłem dieslem stąd moje obawy :|

0
  • #8 12 Paź 2013 11:45
    wedsew
    Poziom 15  

psilos1 napisał:

Prima Aprilis jest w kwietniu, a nie w październiku.

Do autora: sprawdź ceny Fiatów Doblo i Scudo - może się łapią w Twój zakres cenowy, a są warte zainteresowania. A jeśli nie zależy Ci na lansiarskim dostawczaku :), a ważna jest cena, to może Dongfeng V? To kopia Suzuki Carry, a więc mechanika nie do zdarcia, a cena w granicach 35k PLNów jest mocnym argumentem.

Dodano po 1 [minuty]:

Rocketlog napisał:
    psilos1 napisał:

Nigdy nie jeździłem dieslem stąd moje obawy :|
    I są słuszne. Do małego auta jeżdżącego głównie wokół komina lepiej wybrać benzynę lub zagazować, diesel tylko w ostateczności.

0
  • #9 12 Paź 2013 12:14
    psilos1
    Poziom 31  

wedsew napisał:

diesel tylko w ostateczności.

Opinia nie mająca nic wspólngo z rzeczywistoścą -małe diesle są właśnie do jazdy po mieście .

0
  • #10 12 Paź 2013 12:23
    Rocketlog
    Poziom 7  

wedsew napisał:
    sprawdź ceny Fiatów Doblo i Scudo - może się łapią w Twój zakres cenowy, a są warte zainteresowania.

Łapią, łapią - także na nie patrzyłem, ale lokalne serwisy nie przypadły mi do gustu, serwisowałem swego czasu w nich służbówkę i porażka straszna.

wedsew napisał:
    A jeśli nie zależy Ci na lansiarskim dostawczaku :), a ważna jest cena, to może Dongfeng V? To kopia Suzuki Carry, a więc mechanika nie do zdarcia, a cena w granicach 35k PLNów jest mocnym argumentem.

Cena ceną - nie podoba mnie się wcale :D

wedsew napisał:
    I są słuszne. Do małego auta jeżdżącego głównie wokół komina lepiej wybrać benzynę lub zagazować, diesel tylko w ostateczności.

Trudny wybór - w poniedziałek przejadę się po salonach i zobaczę, co i za ile proponują.

Dodano po 6 [minuty]:

psilos1 napisał:
    wistoścą -małe diesle są właśnie do jazdy po mieście .

Czytałem sporo o silnikach 1.5 DCI 75KM i 90KM, ludzie nawet chwalą - z zasady dbam o samochody i pilnuję przebiegów i serwisówki.

0
  • #11 12 Paź 2013 12:50
    wedsew
    Poziom 15  

psilos1 napisał:
    wedsew napisał:

Opinia nie mająca nic wspólngo z rzeczywistoścą -małe diesle są właśnie do jazdy po mieście .

O tak. Szczególnie znakomicie sprawdzają się te nowoczesne z turbinami o zmiennej geometrii oraz DPFem - a już w ogóle jeżdżenie małym dieslem po mieście w zimie to wręcz bajka.

Czy ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o tym, co piszesz?

0
  • #12 12 Paź 2013 13:01
    psilos1
    Poziom 31  

Rocketlog napisał:

Czytałem sporo o silnikach 1.5 DCI 75KM i 90KM, ludzie nawet chwalą - z zasady dbam o samochody i pilnuję przebiegów i serwisówki.

Silniki dci Renault nie należą do bezawaryjnych .Gdybym teraz miał wybierać wziął bym VW Caddy z Tdi .

Dodano po 9 [minuty]:

wedsew napisał:
    psilos1 napisał:
    wedsew napisał:

O tak. Szczególnie znakomicie sprawdzają się te nowoczesne z turbinami o zmiennej geometrii oraz DPFem - a już w ogóle jeżdżenie małym dieslem po mieście w zimie to wręcz bajka.

Czy ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o tym, co piszesz?

Tak się składa że jeżdżę PO MIEŚCIE dieslem -nie powtarzam zasłyszanych obiegowych opinii !

0
  • #13 12 Paź 2013 13:11
    wedsew
    Poziom 15  

psilos1 napisał:
    Gdybym teraz miał wybierać wziął bym VW Caddy z Tdi .

psilos1 napisał:
    Tak się składa że jeżdżę PO MIEŚCIE dieslem -nie powtarzam zasłyszanych obiegowych opinii !

Sądzę, że możesz się już nie fatygować i nie dawać więcej rad w tym wątku. Szkoda twojego czasu, a jeszcze bardziej byłoby szkoda, jakby ktoś się nie daj Boże do tych rad zastosował.

0
  • #14 12 Paź 2013 13:18
    psilos1
    Poziom 31  

wedsew napisał:

Sądzę, że możesz się już nie fatygować i nie dawać więcej rad w tym wątku. Szkoda twojego czasu, a jeszcze bardziej byłoby szkoda, jakby ktoś się nie daj Boże do tych rad zastosował.

Kończę-nie ma sensu dyskutować z osoba nie mająca pojęcia o czym pisze !

0
  • #15 12 Paź 2013 20:27
    gsekulski
    Poziom 16  

Jeśli chodzi o Citroena Berlingo to czy aby on z tyłu nie jest na belce skrętnej? Nie jestem pewien co do nowego modelu, ale stare na pewno i to je dyskwalifikuje gdyz zapakuje się ciut więcej i 1000zł poszło w wymianę. Poza tym nie są jakieś bardzo bardzo awaryjne lecz często coś w nich padnie. Polecam bardziej coś z Fiata np jak kolgea pisał Doublo, zauważ, że nowe Busy od Fiata już całkiem udane są i może Mercedesy Spintery to nie są ale pochlebne opinie o nich słychać dosyć i wydaje mi się iż jest to lepsze rozwiązanie od Citroena.
    Polecam również VW Caddy trochę droższy ale to już VW i solidniejsze auto. Mają cghłopaki u nas i autka śmigają aby tylko.
    Co do Renówek i ich silników 1.5DCi...mamy takie na firmie i fakt faktem mało bardzo palą i nawet ładnie przyśpieszają lecz powiem tak, ze ja bym sobie tego silnika nie kupił. Ten silnik jest idealny do jazdy po mieście np żona na zakupy i dzieci do przedszkola odwieźć i postać trochę w korkach. Nie oszukujmy się nie jest to silnik który ma dźwigać obciązenie i służyć do cięższej pracy. Nam w nich często wtryski padają ktore są drogie dosyć i często jakiś problem. Poza tym jedno autko wymagało wymiany silnika i nie pamietam juz ile ale dosyć bardzo drogi był ten silnik.
    Każdy ma swoje gusta, przekonania oraz zachwala swoje na upadłego chociaż najgorszy złom by to był. Szczere nie mam, żadnego z tych a z tego co zaobserwowałem po pracy i znajomych oraz o opiniach od właścicieli wybrał bym dla siebie VW Caddy.
    Pozdrawiam i udanego zakupu życzę.

0
  • #16 13 Paź 2013 11:01
    wedsew
    Poziom 15  

psilos1 napisał:
    wedsew napisał:

Kończę-nie ma sensu dyskutować z osoba nie mająca pojęcia o czym pisze !

Twoja druga wypowiedź w tym wątku, cytuję:

wystarczająco dobrze pokazuje, kto nie ma pojęcia o czym pisze.

1
  • #17 15 Paź 2013 02:54
    Rocketlog
    Poziom 7  

Dzięki wszystkim, za opinie.

0