Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CLX 3170 - zawija papier wokół rolki zespołu utrwalania

bikemax 11 Oct 2013 14:57 2952 14
    bikemax
    Level 13  
    Witam
    Męczę się z clx 3170, zawiaja-zapieka notorycznie papier wokół rurki na zespole utrwalania. Czujnik od zacięcia papieru odpada, on cały czas je zawija. Rozebrałem zespół i nasmarowałem / wyczyściłem ale nic to nie daje. Zauważyłem że kartka wychodząca z pieca jest już na tyle wygięta że ciężko jej trafić dobrze w prowadnice, załamuje się, cześć która zostaje jeszcze na rurce zpieka się z nią i zaczyna całość się nawijać.

Macie pomysł?
    Imprimarex
    Level 24  
    Może nie kręcić się ostatni wałek - ten z gumami i dlatego nie wyciąga papieru na zewnątrz
    leeart

Level 34  
    Spróbuj wydrukować czystą kartkę, czy też tak zawija?
    bikemax
    Level 13  
    Nie wszystkie kartki zawija. Ciężko powiedziec czy puste albo z mniejszą iloscia zapelnienia kolorami też zawija bo nie robi tego na każdej stronie ale wydaje mi sie że robi to glownie kiedy idzie duzo koloru przy puszczaniu testowych wydruków z kompa. Mimo wszystko nie mogę tak oddać jej klientowi.
    leeart

Level 34  
    A tonery zamienne? Jeżeli tak to spróbuj podmienić na inne. Miałem ten sam problem, toner przyklejał się do wałka, co powodowało okręcanie się papieru. Drugi pomysł: sprawdź w ustawieniach jaki używa drukarka papier (koperty nalepki cienki gruby) może być ustawiony domyślny jakiś inny niż zwykły..
    a_jablon
    Level 25  
    doprecyzujmy jedną rzecz: zawija wokół wałka docisku czy robi harmonijkę z kartki?

Jeżeli harmonijka, zainteresuj się czujnikiem wyjścia papieru..

Jeżeli zawija wokół wałka, element obudowy fusera w jakiś cudowny sposób zawija kartkę spowrotem. Pytanie czy coś nie pękło i nie wpadło.
    Druga sprawa to powierzchnia wałka docisku - zobacz w jakim stanie jest folia na nim (nie mylić z teflonem na grzałce, choć rozbierając fuser to też można sprawdzić). Może kartka "przykleja" się do uszkodzonego miejsca na wałku...
    Tak czy siak znaleznienie pojedynczych zamienników do zespołu fusera graniczy z cudem.

Jak coś, mam na zbyciu sprawny i kompletny FUSER z termostatem, zapraszam na priv w tej sprawie ( będzie Pan zadowolony ;P )
    bikemax
    Level 13  
    Własnie fuser i jego rolki są w bdb stanie nic nie uszkodzone, wszystko przesmarowane i wyczyszczone. Toner tylko bk zamiennik, dla sprecyzowania zawija kartki na rurce grzejnej.
    leeart

Level 34  
    Podmieniłeś na inny tak jak prosiłem.
    a_jablon
    Level 25  
    Jeżeli zawija na grzałce, tonery nie mają tu nic do rzeczy! Można ich nie zamieniać.
    A czy czasem nie ma tam problemu z folią teflonową na grzałeczce? To jest co najmniej niespotykane, żeby wokół grzałki zawijało!

W najgorszym wypadku wymienić w diabły cały fuser i będzie po problemie.
    świnsky
    Level 14  
    A co z wałkiem dociskowym fusera? Jest czysty i niepomarszczony?
    a_jablon
    Level 25  
    Kolego PYTAŁEM o to już kilka postów powyżej... Właściciel odpowiedział, że nie ma uszkodzeń. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM
    leeart

Level 34  
    No właśnie mają tonery dużo. Toner ma złe właściwości i zamiast się utrwalić przykleja się do wałka teflonowego co powoduje dalej zawijanie na nim . Lepiej sprawdzić dwa razy niż później żałować zbędnego zakupu. Upieram się, bo miałem kiedyś podobny problem z tonerem czerwonym. Wszystko było ok. dopóki klient nie używał czerwonego.
    a_jablon
    Level 25  
    Toner? Hmm... nigdy się z czymś takim nie spotkałem, lecz potwierdzałoby to wersję zawijania na grzałce. Do sprawdzenia... a można to łatwo sprawdzić - wydruk 4 stron, każda w innym (czystym) kolorze, tak żeby na każdym wydruku pracował tylko jeden toner. Jak zawinie na każdym, mamy problem, jak tylko na jednym / dwóch, szukamy "powtarzalności" wyników.
    pawlopawlo2
    Level 11  
    Witam - czy wtedy rozwiązal Pan ten problem z drukarka - z owijaniem kartki wokol wałka grzejnego ??
    Prosze o pomoc - mam podobny problem .
    dzieki
    bikemax
    Level 13  
    Tak, od tamtego czasu miałem jeszcze kilka drukarek cierpiących na tę wadę. W fuserze jest elektrycznie sterowany docisk, wyrabiają się tam plastikowe półkoła, przez nadmierny docisk zaczyna rolować papier. A głupia drukarka ciągle kręci tym dociskiem prawie przed każdym wydrukiem przez co zbyt szybko się zużywa. Pomaga jedynie wymiana fusera, bo części do niego nie ma. To samo jest w serii clp 310/320.