Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLX 3170 - zawija papier wokół rolki zespołu utrwalania

bikemax 11 Paź 2013 14:57 2193 14
  • #1 11 Paź 2013 14:57
    bikemax
    Poziom 13  

Witam
    Męczę się z clx 3170, zawiaja-zapieka notorycznie papier wokół rurki na zespole utrwalania. Czujnik od zacięcia papieru odpada, on cały czas je zawija. Rozebrałem zespół i nasmarowałem / wyczyściłem ale nic to nie daje. Zauważyłem że kartka wychodząca z pieca jest już na tyle wygięta że ciężko jej trafić dobrze w prowadnice, załamuje się, cześć która zostaje jeszcze na rurce zpieka się z nią i zaczyna całość się nawijać.

Macie pomysł?

0 14
  • #2 11 Paź 2013 17:25
    Imprimarex
    Poziom 24  

Może nie kręcić się ostatni wałek - ten z gumami i dlatego nie wyciąga papieru na zewnątrz

0
  • #4 12 Paź 2013 10:40
    bikemax
    Poziom 13  

Nie wszystkie kartki zawija. Ciężko powiedziec czy puste albo z mniejszą iloscia zapelnienia kolorami też zawija bo nie robi tego na każdej stronie ale wydaje mi sie że robi to glownie kiedy idzie duzo koloru przy puszczaniu testowych wydruków z kompa. Mimo wszystko nie mogę tak oddać jej klientowi.

0
  • #5 12 Paź 2013 11:29
    leeart

Poziom 34  

A tonery zamienne? Jeżeli tak to spróbuj podmienić na inne. Miałem ten sam problem, toner przyklejał się do wałka, co powodowało okręcanie się papieru. Drugi pomysł: sprawdź w ustawieniach jaki używa drukarka papier (koperty nalepki cienki gruby) może być ustawiony domyślny jakiś inny niż zwykły..

0
  • #6 12 Paź 2013 11:38
    a_jablon
    Poziom 18  

doprecyzujmy jedną rzecz: zawija wokół wałka docisku czy robi harmonijkę z kartki?

Jeżeli harmonijka, zainteresuj się czujnikiem wyjścia papieru..

Jeżeli zawija wokół wałka, element obudowy fusera w jakiś cudowny sposób zawija kartkę spowrotem. Pytanie czy coś nie pękło i nie wpadło.
    Druga sprawa to powierzchnia wałka docisku - zobacz w jakim stanie jest folia na nim (nie mylić z teflonem na grzałce, choć rozbierając fuser to też można sprawdzić). Może kartka "przykleja" się do uszkodzonego miejsca na wałku...
    Tak czy siak znaleznienie pojedynczych zamienników do zespołu fusera graniczy z cudem.

Jak coś, mam na zbyciu sprawny i kompletny FUSER z termostatem, zapraszam na priv w tej sprawie ( będzie Pan zadowolony ;P )

0
  • #7 13 Paź 2013 12:29
    bikemax
    Poziom 13  

Własnie fuser i jego rolki są w bdb stanie nic nie uszkodzone, wszystko przesmarowane i wyczyszczone. Toner tylko bk zamiennik, dla sprecyzowania zawija kartki na rurce grzejnej.

0
  • #9 14 Paź 2013 08:03
    a_jablon
    Poziom 18  

Jeżeli zawija na grzałce, tonery nie mają tu nic do rzeczy! Można ich nie zamieniać.
    A czy czasem nie ma tam problemu z folią teflonową na grzałeczce? To jest co najmniej niespotykane, żeby wokół grzałki zawijało!

W najgorszym wypadku wymienić w diabły cały fuser i będzie po problemie.

0
  • #10 14 Paź 2013 16:51
    świnsky
    Poziom 14  

A co z wałkiem dociskowym fusera? Jest czysty i niepomarszczony?

0
  • #11 14 Paź 2013 19:36
    a_jablon
    Poziom 18  

Kolego PYTAŁEM o to już kilka postów powyżej... Właściciel odpowiedział, że nie ma uszkodzeń. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM

0
  • #12 14 Paź 2013 21:11
    leeart

Poziom 34  

No właśnie mają tonery dużo. Toner ma złe właściwości i zamiast się utrwalić przykleja się do wałka teflonowego co powoduje dalej zawijanie na nim . Lepiej sprawdzić dwa razy niż później żałować zbędnego zakupu. Upieram się, bo miałem kiedyś podobny problem z tonerem czerwonym. Wszystko było ok. dopóki klient nie używał czerwonego.

0
  • #13 15 Paź 2013 07:21
    a_jablon
    Poziom 18  

Toner? Hmm... nigdy się z czymś takim nie spotkałem, lecz potwierdzałoby to wersję zawijania na grzałce. Do sprawdzenia... a można to łatwo sprawdzić - wydruk 4 stron, każda w innym (czystym) kolorze, tak żeby na każdym wydruku pracował tylko jeden toner. Jak zawinie na każdym, mamy problem, jak tylko na jednym / dwóch, szukamy "powtarzalności" wyników.

0
  • #14 27 Lut 2015 18:32
    pawlopawlo2
    Poziom 10  

Witam - czy wtedy rozwiązal Pan ten problem z drukarka - z owijaniem kartki wokol wałka grzejnego ??
    Prosze o pomoc - mam podobny problem .
    dzieki

0
  • #15 28 Lut 2015 11:06
    bikemax
    Poziom 13  

Tak, od tamtego czasu miałem jeszcze kilka drukarek cierpiących na tę wadę. W fuserze jest elektrycznie sterowany docisk, wyrabiają się tam plastikowe półkoła, przez nadmierny docisk zaczyna rolować papier. A głupia drukarka ciągle kręci tym dociskiem prawie przed każdym wydrukiem przez co zbyt szybko się zużywa. Pomaga jedynie wymiana fusera, bo części do niego nie ma. To samo jest w serii clp 310/320.

0