Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaczem na UC3844 w TV MINERVA

modelmar7 17 Mar 2005 13:48 1359 5
  • #1 17 Mar 2005 13:48
    modelmar7
    Poziom 15  

Problem polega na próbkowaniu zasilacza z częstotliwoscia 1 Hz.Zbudowany jest na uc3844 tranzystor kluczujący mjf18... Wykluczyłem przeciążenie przetwornicy po stronie wtórnej (zaadoptowałem zasilacz od elektrona i TV pracuje poprawnie).Po odpięciu diody+B zasilacz startuje,gdy zostawię diodę +Bi kondensator filtrującya resztę odłączę to zasilacz próbkuje oczywiście elektrolit podstawiłem a nawet dwa.Rezystory w emiterze klucza ok.Rezystor startowy ok. scalak i tranzystor podstawiony ,dioda+B podstawiona .W aplikacji UC3844 znajdują się dwie diody smd jedną zindetyfikowałem a drugiej niestety nie oznaczona jest jako A6t.Może któryś z kolegów walczł z podobnym problemem i ma jakieś sugestie na ten temat.Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 17 Mar 2005 16:28
    zzhop
    Poziom 15  

Mogę Ci zasugerować że kiedyś też wałkowałem taki problem i myślałem wtedy nawet o trafie bo innej koncepcji już niemiałem, dopiero wymiana tranzystora na inny okazała się skuteczna co mnie utwierdziło bardziej w temacie jakości części zamiennych. Piszesz o oporze w emiterze klucza mam nadzieję ze opór wymieniony na nowy, gdyż na nim występuje spadek napięcia zabezpieczenia przeciążonej przetwornicy.

0
  • #3 17 Mar 2005 21:16
    asanders
    Poziom 22  

Witam
    Nie znam tego modelu,ale kiedyś miałem podobny problem,a uszkodzony był kondensator rzędu pF podłączony równolegle do diody w gałęzi +B.
    Pozdrawiam

0
  • #4 17 Mar 2005 21:49
    modelmar7
    Poziom 15  

Rezystor w emiterze wymieniłem ,kondensator równolegle włączony do diody nie występuje ,będę walczył dalej coś przecież musi być zwalonego

0
  • #5 17 Mar 2005 21:57
    zzhop
    Poziom 15  

Chciałem dodać ze w moim przypadku zawiódł MJE18006 a pomógł BUT 11AX

0
  • #6 18 Mar 2005 15:49
    modelmar7
    Poziom 15  

Pokonałem temat.Winnym kłopotów okazał się główny kondensator filtru zasilacza.Napięcie na nim było ok.300V i wydał mi się dobry.Pomógł mi pomiar oscyloskopem ,który wcześniej musiałem naprawić, zawiodła mnie rutyna.Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo