Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Odea Giro PLUS - miga szybko wykrzyknik i nie leci para, za to leci woda !

j1000 11 Oct 2013 17:43 4782 4
    j1000
    Level 9  
    Witam,

mam problem z ekspresem. Zanim ktoś podpowie że migający wykrzyknik to zapowietrzony ekspres odrazu uprzedzę że robiłem odpowietrzanie i nic.

Tzn włącza się ekspres, zapala się automatycznie kropelka i migający szybko wykrzyknik. Po przekręceniu pokrętła od pary zaczyna lać się gorąca woda, oczywiście uruchamia się sprężarka czy jak to się tam nazywa :).
    W połowie procesu zaczyna lecieć powietrze , po czym zaczynają migać na zmianę fusy i odkamienianie.
    Kolejnym objawem jest to że po wyłączeniu "kropelki" tzn włączeniu pary i przekręceniu pokrętła na parę, leci sama woda.

Ma ktoś jakiś pomysł ?? poza oddaniem do serwisu :)
    zbb361
    Level 15  
    Dzień dobry
    jeżeli leci woda z rurki pary po przekręceniu pokrętła to uszkodzony jest przepływomierz
    zdjęcie obudowy zdjęcie wtyczki wyczyszczenie styków jak jeszcze są
    następnie montaż sprawdzenie i albo jest ok albo serwis
    powodzenia
    j1000
    Level 9  
    Rozebrałem ekspres. Zajrzałem do przepływomierza i raczej był OK. Tzn czysty i wszystko szczelne. Jakie dało się rurki poodłączałem. Spuściłem wode z każdego wężyka do jakiego się dobrałem. Czyli zapotietrzyłem tak na poważnie ekspres, tak żeby migający wykrzyknik pokrył się ze stanem faktycznym.
    Skręciłem meszynę, odpowietrzyłem i śmiga jak na razie.

Nie zamykam tematu bo nie wiem na jak długo to pomoże.
    galble
    Level 11  
    Witam,
    Mam problem z tym ekspresem. Klawisz ilości kawy zmielonej ma ciągle zapalone "dwa ziarenka". Nie można tego zmienić. Dodatkowo gdy klawisz "Gorąca woda" jest ZGASZONY po przekręceniu pokrętła od pary zaczyna lać się gorąca woda. Gdy jest ZAPALONY leci para. Funkcje tego klawisza przestawiły się z jakiegoś powodu. Ogólnie ekspres pracuje (robi kawę), sygnalizuje odpowiednio brak wody, pełny zbiornik fusów itd. Może ktoś spotkał się z takim problemem?
    j1000
    Level 9  
    U mnie nadal spokój. A żeby nie mieszać tematów. Zamykam